Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 6
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Zelí,Vata,Petr,Alamar,Kuba,
Fanda,Karel,

glVata,Karel,

Zápasy 11. kolaAktuální Tabulka
Skif vs. Notorkros FK 6:0
Slamník I.USP vs. Kožich II.FC 0:4
Steve vs. GoHosp PK 3:2
TBC Lachtan A vs. Felix club 4:1
Rychlí hroši APK vs. Výtržník HFC 3:2
VŠSK MFF UK A vs. Banana Chiquíta 2:2
Remíza v mrazivém počasí

VŠSK MFF UK A - Banana Chiquíta 2 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Petr Vabroušek

V listopadu se mi podařilo vyhrát maraton v Antarktidě a věřte mi, že tam byla pořádná kosa: mínus dvacet dva stupňů pod nulou. Jakmile jsem se dozvěděl, že by mohla Chiquita hrát v podobných mrazivých podmínkách, nabídl jsem se okamžitě jako konzultant a předal jsem klukům několik rad, jak se obléct, co pít a nepít a tak podobně.

Krátce před zápasem jsem myslel, že snad omdlím, když jsem viděl Vatu, jak nastupuje v krátkém tričku a v kraťasech. Okamžitě jsem mu řekl, ať si vezme aspoň mikinu. Poté konečně mohl začít zápas. Chiquita převzala iniciativu. Snažila se hrát po zemi a čím dál víc se tlačila do zakončení. V těchto pokusech se nejčastěji objevovali Zelí s Kubou. Ale první gól přišel z kopačky svátečního střelce Karla, který využil dobře kopnutý roh na přední tyč, kde se nenechal odstrčit. Bohužel soupeř prakticky vzápětí odpověděl ze stejné situace. Prudký roh nešťastně tečoval Honza do brány a dal si tak vlastní gól. Svou chybu, jestli to lze označit za chybu, odčinil, když krásnou nahrávkou přes půl hřiště našel naběhnutého Vatu ve vápně. Ten chytře míč poslal ke vzdálenější tyči a Chiquita tak zase vedla.

Ve druhém poločase Chiquita bohužel polevila. Soupeř prakticky čekal na své polovině, kde teprve začal presovat hráče Banány. Hra do plných Chiquitě letos moc nejde a jakmile začne ztrácet balony na půlce, říká si vždy o malér. Přestože kluci měli pár šancí k rozhodnutí zápasu. Zelí například stál sám proti brankáři, kterému udělal kličku, ale bohužel už nezamířil přesně do odkryté brány. A tak přišlo to, co nikdo nechtěl. Nepřesná nahrávka na kopačky soupeře, okamžitý centr před bránu Chiquity, kde klasicky hororově chyboval brankář a bylo srovnáno. V posledním náporu dával o sobě nejvíc vědět Petr, který překonal bolest zad a několikrát vystřelil na bránu, nicméně gól nevstřelil.

Chiquita tak zakončila rozpačitou sezónu velmi trefně remízou. O rozpačité sezóně mluvím proto, že mohla dopadnout lépe i hůře, takže nakonec ve výsledku je střed tabulky tím nejspravedlivějším výsledkem. Ať žije Chiquita!!!

Petr Vabroušek