VŠSK MFF UK A vs. Notorkros FK 3:3
Felix club vs. GoHosp PK 4:5
Banana Chiquíta vs. Kožich II.FC 0:3
Hasta la victoria siempre!

Banana Chiquíta - Kožich II.FC 0 : 3 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Karol Kisel

Jednou seš nahoře a jednou dole. Své o tom ví Banana Chiquita, která zatím střídavě vyhrává a prohrává. Já bych rád, aby tohle rčení platilo i pro mě a konečně jsem se odrazil z toho šílenýho marastu. Aby toho nebylo pro mě málo, chlapi z Chiquity místo mě vsadili na dva kluky z Chroustovky. Že prej jeden Karel v týmu bohatě stačí. Som Karol, odpovedal som, ale musel jsem sklapnút.

Značně oslabený tým Chiquity horko těžko složil hráče k utkání. Na vině byla především chřipka a hostovačky po celé Evropě např. Zelí Bratislava a Petr Paříž. Od prvních minut bylo evidentní, že mladší soupeř bude fotbalovější a důraznější. Hráči Chiquity pochopily rozdané karty, zalezli do obrany a vyčkávali na brejkové situace. Chvíli si oba týmy zvykaly na nastavený metr rozhodčího a zdálo se, že by Chiquita přece jen mohla první poločas ustát. Bohužel zapršelo z rychle rozehraného rohu, kdy se nepodařilo žlutým pokrýt nejlepšího hráče na hřišti, který šťastně skóroval patičkou k tyči. Ten samí hráč potom prošel přes obranu a z jeho akce soupeř střelil i druhý gól. Střela schovaná za dva obránce proklouzla do brány.

Druhý poločas se nesl prakticky ve stejném druchu. Chiquita zápas nezabalila a snažila se hrát, co ji soupeř dovolil. Soupeř se prosazoval prakticky jen přes svého nejlepšího hráče, jinak byl jeho tlak více-méně jalový. Občas se na hřišti zajiskřilo, ale nic co by stálo za dlouhé protesty. Soupeř skóroval ještě jednou, když opět rychle rozehrál standardní situaci.

Největší šanci Banany měl na kopačce Kuba. Vyhrál souboj s obráncem a z otočky pálil na bránu. Škoda, že střelu víc nesklopil, protože brankář si lehl na zem. V útoku byl asi nejvíc cítit Viktor, který hrál s nachlazením a za zápas podstoupil desítky soubojů. Po jedné jeho střele z úhlu zazvonila tyč. Výborně hráli Jirka s Benym, na kterých nebylo vidět, že hrají druhý zápas za sebou. Klobouk dolů. V obraně odehrál velmi dobrý zápas Syky, který těsně před zápasem vstal jako zázračně uzdravený Lazar z postele. Ani Andre se neztratil, možná by mohl přidat na důrazu. A Karel? Myslím, že chlapi měli pravdu, když říkali, že jeden Karel bude stačit. Jak se znám, tenhle zápas bych zase nedohrál...

Myslím, že i když Chiquita ztratila dva body, tak zápas byl pro ní cennou zkušeností a výborným tréninkem. Tohle utkání se určitě zúročí v dalších kolech. Co říct úplně na závěr? Je třeba vytrvat a věřit ve vítězství. Jak praví heslo kubánské revoluce Hasta la victoria siempre!