Hvězda zápasu - Alamar Hlasuj!

Alamar Známka: 3.83

Hlasovalo: 7
Kritik: Zelí
Fans: Karel
celkové výsledky
 

Pořadí

  1. Alamar 3.83
  2. Deja 3.71
  3. Vata 3.71
  4. Viktor 3.17
  5. Zelí 3.17

Statistika Zápasu:

Sestava: Alamar,Andre,Deja,Fanda,Karel,
Tomas,Vata,Viktor,Zelí,

glAlamar,Deja,

Zápasy 6. kolaAktuální Tabulka
Výtržník HFC vs. Steve 5:2
TBC Lachtan A vs. Slamník I.USP 2:8
VŠSK MFF UK A vs. Skif 5:2
Felix club vs. Notorkros FK 4:0
GoHosp PK vs. Kožich II.FC 0:6
Banana Chiquíta vs. Rychlí hroši APK 2:4
Černá série na Mikulovce

Banana Chiquíta - Rychlí hroši APK 2 : 4 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Josef Pešice

Pomohl jsem národnímu týmu získat alespoň trochu cti a sebevědomí po nepodařené kvalifikaci na mistrovství světa do Brazílie. Proč bych niní nepomohl Banáně Chiquitě v podobné situaci. Její poslední zápas k tomu přímo vybízí.

Do sestavy se vrátil tvořivý obránce honza alias Alamar, který je schopný zastoupit i pozici tvořivého záložníka, který Chiqutě jednoznačně chybí. Absence Mlkyho nebo Pepy je bohužel znát víc než dost. Chiquita se snažila na mokrém povrchu hrát po zemi, rozehrávat většinu akcí od své branky. Dlouhé nákopy k úspěchu rozhodně nevedly. Buď ho odhlavičkovali vysocí obránci nebo míč rychlým odskokem skončil v zámezí anebo se ho nepodařilo útočníkům zkrotit. První gól procpal se štěstím za záda brankáře právě Alamar, když krásně prošel celým hřištěm. Soupeř odpověděl vzápětí, když uzmul nepovedenou rozehrávku a pohodlně mohl skórovat. Chiqutě se ještě podařilo skórovat z rohu, když se krásnou přízemní ranou trefil Deja.

Druhá půle nabídla ten nejhorší možný scénář a svým způsobem obnažila největší problémy současného týmu Chiquity. Dvě chyby v rozehrávce = dva inkasované góly. Proč tolik ztrát při vlastní rozehrávce? Vždy je to podobné. Bránící hráč s míčem se dostane pod tlak obránce a situaci řeší špatnou přihrávkou nebo nedůrazným odkopem.

Z pohledu defenzívy bych mohl říct, že zápas prohrála Chiquita chybami na své polovině, ale každý soudný člověk viděl i velké trápení v útoku. Až na vyjímky nejpohlednější akce předváděli obránci, kteří si nabíhali podél lajn do volného prostoru. Často se stávalo, že útočník Chiquity zpracoval balón tak, že vyslal soupeře do protiútoku. Za zmíku stojí i nádherná střela Zelího, která se za stavu 2:3 opřela do levé tyče. Kdyby zapadla do branky, byl by to určitě nádherný gól a zároveň by se zápas možná vyvíjel jinak a nedošlo by k navýšení skóre z brejku.

Chiquita musí zapracovat na větší kompaktnosti, důrazu a jednoduchosti. Na hřišti neběhá šest hráčů, kteří si hrají svůj zápas, ale jeden tým.

Josef Pešice