Sestava: Fanda,Zelí,Andre,Viktor,Alamar,

Slamník I.USP vs. VŠSK MFF UK A 0:3
Steve vs. TBC Lachtan A 8:1
Skif vs. Banana Chiquíta 8:1
Bez šance

Skif - Banana Chiquíta 8 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Josef Csaplár

Asi jako Viktoria Plzeň proti bavorskému velkoklubu se musela cítit Chiquita, když nastupovala proti Skifu. Ne že by Skif byl nejlepším týmem ve skupině, ale Chiquita v posledním zápase předvedla totální herní kolaps. Na druhou stranu Plzeň si proti Bayernu nekopla, za to Chiquita se snažila hrát dopředu a vstřelit alespoň nějaký gól.

Zápas začal tím nejhorším možným scénářem. Z prvního útoku Banány se míč odrazil k rozeběhnutému soupeři do brejku. Ten si poradil, jak v souboji s posledním obráncem Sykym tak s gólmanem. Poté Chiquitu několikrát potopily vlastní chyby při rozehrávce ať už od samotného brankáře nebo některého z obránců. Nebýt těchto individuálních chyb, mohla by Banána pomýšlet na daleko vyrovnanější partii. Od poslední zápasu se poučila, hráči se daleko lépe vraceli, obsazovali soupeře a hlavně víc běhali. Do největší příležitosti vybídl Zelího rychlou přihrávkou Andre. Zelí si položil kličkou doprava gólmana, ale bohužel ho ani tak neprostřelil. První poločas tak skončil krutým skóre 6:0.

Přestože byla Chiquita zralá na ručník, začala druhou půli odhodlaně. Přestala kupit nepřesné přihrávky na vlastní polovině a snažila se držet míč. Úsilí se nakonec vyplatilo. Z přetaženého autového vhazování se hlavou trefil Zelí a připsal Chiquitě jeden čestný gól. Když už se zdálo, že by Chiquita mohla vyhrát druhou půli, inkasovala nešťastný gól z rohu, který po dvojnásobné teči skončil v bráně. Tenhle lehký gól znova nepříjemně zacloumal psychikou hráčů a žlutí poté dostali ještě jeden další gól.

Skóre určitě mluví za vše, i když je třeba vidět pokrok, který Chiquita od posledního zápasu udělala. Je vidět sebereflexe celého týmu, který se znovu snaží najít smysluplný herní systém. Důležité zápasy v boji o udržení teprve přijdou.