Skif vs. TBC Lachtan A 5:1
Slamník I.USP vs. Steve 1:10
Notorkros FK vs. Banana Chiquíta 3:2
Když brankář nechytá...

Notorkros FK - Banana Chiquíta 3 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Matuš Kozáčik

Nerad bych se vracel ke svému kolapsu v Lize mistrů proti CSKA Moskva, ale zápas Banany Chiquity mě k tomu přímo nutí a znovu mi před očima ožívá noční můra: malá domů, lehké vybočení míče a konec v podobě trapného gólu, který nás může stát postup do poháru UEFA.

Chiquitě tentokrát chybělo několik hráčů z obrany, a tak se obranné dvojice celý zápas měnily. Nakonec se v obraně nejvíc líbilo aktivnímu Kubovi, který měl dost sil se vracet, vybojovat si míč a vyvézt ho. Pro Chiquitu nezačal zápas nejlépe. Už na začátku zápasu se nepodařilo pokrýt všechny hráče a útočník Notorkrosu se ocitl na kraji vápna ve výhodné pozici, ze které skóroval. Hráči ve žlutém se sice vrátili, ale boužel si nedokázali přebrat protihráče. Chiquitě se poté podařilo srovnat skóre díky šťastně tečované střele Kuby. Autorem gólu byl nakonec Deja. Ještě v prvním poločasu přišla první chyba brankáře Chiquity. Na začátku všeho byl prohraný osobní souboj uprostřed hřiště. Poté postupoval útočník Notorkrosu sám na brankáře, který ale dost nepochopitelně stál na špatném místě a Chiquita inkasovala celkem laciný gól.

Ve druhém poločasu se Banana nadechovala k tlaku, ale zabrzdila ji další chyba brankáře, který tentokrát pustil gól z autového vhazování. Tak dlouho váhal, zda má balon pustit do branky nebo chytnout, až ho jen tečoval a nechal projít za svá záda. Chiquita se nevzdala, vypracovala si několik příležitostí, ale gólem skončila pouze Viktorova střela z úhlu.

Tohoto zápasu je velká škoda, protože soupeř si nevytvořil žádné další příležitosti, a tak nezbývá než doufat, že se nebudou takové chyby opakovat, protože bez nich by se zápas určitě vyvíjel jinak.