GoHosp PK vs. Rychlí hroši APK 2:3
Kožich II.FC vs. Notorkros FK 6:3
Banana Chiquíta vs. Slamník I.USP 7:1
Sedm kulí jako v Sarajevu

Banana Chiquíta - Slamník I.USP 7 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Miloš Zeman

Rád bych všem pitomcům, kteří píší do novin nebo mluví do televize, vysvětlil, jak je to s mým kolenem. Tak tedy koleno jsem si neporanil po konzumaci alkoholu, ostatně kdybych býval pil, jsem si jistý, že by k ničemu nedošlo. Pravdou je, že jsem trénoval na exhibiční zápas Hradní stráže s vítězem voleb a při snaze napodobit umění hráčů slavné Banany Chiquity jsem se nešikovně střetl se svou dcerou, která mi dělala v tu chvíli sparingpartnerku.

Není těžké stále vyhrávat nebo prohrávat. Daleko těžší je po sérii prohraných zápasů přijít a vpravý čas vyhrát, tak jako se to podařilo mně v prezidentských volbách nebo právě teď v úterý Bananě Chiquitě. V přestrojení za chromého důchodce jsem sledoval zápas Banány na Hanspaulce. Hráči si před zápasem jasně řekli, kdo bude kde hrát a s kým střídat. Taktika byla jasná, hrát s jedním hrotovým útočníkem a nenechat se ve středu hřiště přehrávat. První otevřel skóre Zelí, který vypálil jedovatou, a když říkám jedovatou, myslím tím opravdu jedovatou střelu, která těsně před brankářem zaplavala a zapadla k překvapení všech do brány. Na tento gól soupeř ještě odpověděl zdařilým brejkem, který dotáhl do konce, ale pak přišel od Chiquity geniální šach-mat na tři góly. Během pěti minut Chiquita nastřílela soupeři 3 branky. K vidění byly jesličky brankáři, krásná kombinace i gól z nádherného skluzu. Tenhle zvrat psychicky neunesl brankář s útočníkem Slamníku, kteří na sebe pár minut řvali jako opice v ZOO. Výsledkem byl odchod brankáře na střídačku a v zápětí pátý gól Chiquity.

Druhá půle slibovala buď spoustu branek nebo nervózní zápas. Bohužel spíš došlo ke druhému. Rozhodčí přpomínající svými průpovídkami legendárního Švejka, karty vůbec nerozdával a jen pitomě vysvětloval, proč karty dávat nebude. Chiquita vstřelila už jen dvě branky, i když šancí měla víc, ale brankář Slamníku několikrát svůj tým podržel, což se nedá říct o útočnících stejného týmu, kteří připomínali svým pohybem mé procházky na Vysočině. Úplnou tečkou za zápasem byl nesmyslný faul na Kubu, který se uvolnil podél postranní čáry. Rozhodčí opět místo žluté karty raději ukončil zápas.

Chiquita tak vykročila za záchranou ve čtvrté lize. Našla týmovou řeč, také se snad konečně gólově chytil autor hattricku Zelí, a světe div se, nejlepší brankář uplnulého ročníku inkasoval pouze jeden gól!? Kaňkou je určitě zranění Andreho, zvlášť když si uvědomíme, že Chiquita právě uvolnila dalšího obránce Sykyho na roční hostování na Nový Zéland a já sám mám poraněný meniskus. Připíjím na zdraví a na dva body.