Hvězda zápasu - Fanda Hlasuj!

Fanda Známka: 4.67

Hlasovalo: 7
Kritik: Andre
Fans: Kuba
celkové výsledky
 

Pořadí

  1. Fanda 4.67
  2. Kuba 4.67
  3. Syky 4.5
  4. Andre 4.33
  5. Tomas 4.33

Statistika Zápasu:

Sestava: Zelí,Vata,Viktor,Tomas,Syky,
Andre,Fanda,Petr,Kuba,

glTomas,Andre,Petr,

Zápasy 1. kolaAktuální Tabulka
Felix club vs. VŠSK MFF UK A 3:1
GoHosp PK vs. TBC Lachtan A 4:7
Kožich II.FC vs. Steve 5:1
Notorkros FK vs. Slamník I.USP 4:2
Rychlí hroši APK vs. Skif 0:3
Banana Chiquíta vs. Výtržník HFC 3:0
YouTube Video
První poločas rozhodl

Banana Chiquíta - Výtržník HFC 3 : 0 [ Kolo: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Michal Bílek

Jak už všichni víte, má rezignace byla ještě včera večer přijata. Vývoj zápasu s Itálií jsem více méně předpokládal. Jediné, co mě zaskočilo, byl náš úvodní gól. I kvůli tomu jsem nemohl sledovat na obrazovce u lavičky celý zápas Banany Chiquity, ale myslím, že všechno podstatné jsem viděl.

Chiquita nastoupila bez své velké opory, která zřejmě bude chybět celý podzim. Je to hráč typu Tomáše Rosického, a když takový hráč chybí, bývá to vždy průšvih. Jenže Banana se se ztrátou Mlkyho vyrovnala přímo bravurně. Od začátku zápasu se snažila o rychlí přechod do útoku. Pokud to bylo možné obránci doplňovali útok. První gól vstřelil sváteční střelec Andre, který si výborně naběhl po lajně na přihrávku od Tomáše a z úhlu na vzdálenější tyč poprvé překonal brankáře Výtržníku. Soupeř zaměstnával obranu Chiquity hlavně z autových vhazování poblíž branky. V jejich největší šanci zastoupil Vata na brankové čáře gólmana Chiquity a prakticky o minutu později vstřelil důležitý druhý gól Petr. Tentokrát nahrával s chutí hrající Viktor. Třetí gól zařídil ze standardní situace Zelí. Svou ranou nastřelil výborně stojícího Tomáše, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného brankáře.

Do druhého poločasu už nenastoupil Petr, který se šetřil na další zápas. Hráči obou týmů se zároveň museli prát s nekvalitními měkkými míči, se kterými se prý nedalo pořádně vystřelit. Chiquita i Výtržník si ve druhé půlce utkání vypracovali několik slibných šancí, minimálně jednou se útočníci z obou týmů ocitli sami před bránou, ale gól nevstřelili. Výtržník měl častěji míč na kopačkách, ale jeho tlak byl spíš platonický a z jeho častých nepřesností Chiquita těžila protiútoky. Nicméně zápas byl prakticky rozhodnutý.

Je třeba zvlášť ocenit výborný kolektivní výkon Banany Chiquity. Obrana byla schopná hrát konstruktivně a až na autové vhazování soupeře, pracovala výborně. Útok dokázal podržet míč, atakovat soupeře, jen by mohl na můj vkus častěji střílet. Na každý pád Chiquita vstoupila do sezony pravou nohou a já se těším, že jejich zápasy budu moct sledovat v klidu doma a nebude mě otravovat pan Pelta s fantasmagoriemi o postupu na MS.

Michal Bílek