Historie klubu Banana Chiquita


Založení klubu - Tým Banany Chiquity byl založen spolužáky na žižkovském gymnáziu Na Pražačce roku 2001. Většina prvních členů se po vyučování velmi často scházela na betonové plácku za školou a zde se pod dohledem vousatého školníka Pláničky, připravovala na první ostrý start. Najít hráče do týmu nebyl žádný problém. Prvním kapitánem se stal Honza Šindelář a za připomenutí stojí i další jména, která stála u zrodu jako Čáp, Míra Jandák, Barhy, Stáhala, Pavel Ševera nebo Ondra Jánoška, který se statečně postavil do brány. Z aktivně hrajících hráčů je třeba zmínit jména jako Zelí, Šindy, Andre, Hynek, Tomas nebo moje maličkost.

 

První vítězství - Na první vítězství nikdy nezapomeneme. Přišlo 11. září 2001 v den teroristických útoků na New York. Nedaleko Kačerova jsme vypráskali bandu taxikářů a poté jsme vše oslavili na Žižkově nedaleko naší školy. Andre objednal šampaňské a my vychutnali své první vítězství.

 

Otloukánci - Poměrně dlouho jsme patřili spíš k otloukánkům osmé nebo sedmé ligy. Tehdy jsme nejvíce hráli na Pankráci, Karlíně nebo Hagiboru, kde byla samozřejmě škvára. Hrbolaté a zvlněné hřiště nebyly vyjímkou. Občasné úspěchy v osmé lize přinesly vždy jen krátké zastavení v sedmé nebo ani to ne, protože i my si vyzkoušeli vyřazení z ligy pro neodpískané zápasy.

 

Obrat k lepšímu - - Teprve v roce 2005 začala naše spanilá jízda, která je spojena s dalším legendárním jménem. Andre přivedl do týmu neznámého Vojtu, který dal přednost studiu medicíny před vrcholovým fotbalem. Především díky němu jsme se rázem ocitli v páté lize. To se více připojil i Mlky a tým obecně vyzrál dostatečně na to, aby si připsal v sezóně 2009 nejlepší výsledek a to třetí místo ve třetí lize.

 

Tápání - Po úžasném úspěchu přišel naopak ústup z největší slávy. Tým po letech začal pomalu sestupovat. Příčinnou byl především úzký kádr, který se v některých sezónách takřka smrskl na sedm statečných. Výsledkem byl nedávný pád do páté ligy.

 

Současnost - Dnes se pomalu začíná blýskat na lepší časy. Některé comebacky slibují vítr do plachet a vynikající šutér Zelí uzrál jako pravý francouzský sýr do neuvěřitelné formy.

Aktualizace 2.4.2012 Fanda