Sokol Picasso vs. Útlum 2:6
Strašnická šlechta vs. Torpedo Cannabis 2:1
Raiffani vs. Banana Chiquíta 7:3
Bez šance

Raiffani - Banana Chiquíta 7 : 3 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Robert Sedláček

Co vím, tak sestava pro utkání s Raiffany se nerodila vůbec snadno, ale namáhavá jednání, telefonování, mejlování a psaní zpráv nakonec slavilo úspěch. Připomnělo mi to mou snahu o získání státního vyznamenání. Také jsem se mohl dostavit a potom schytal výprask ze všech stran.

Chiquita začala bez bázně a hany. Sebevědomí jí dodávala opticky velmi silná ofenzivní sestava. Rozporuplnou premiéru si ve žlutém dresu odbyl Matěj, nastoupil i drobně nachlazený Mlky, Deja přišel na přímluvu vice-prezidenta Coca-coly také, o útočném duu Zelí-Šindy, jenž nastřílelo 12 branek v sedmi zápasech netřeba dlouze hovořit. Bohužel Banáni inkasovali první smolnou branku. Nejdříve ztratili po autovém vhazování na polovině soupeře míč, rychlý protiútok Raiffanů nejdřív zlikvidoval svým zákrokem brankář Chiquity, ale několikrát odražený míč si cestu do brány našel. Banána měla potom ještě dvě gólové příležitosti. Šindy a Martin se ocitli v dobré střelecké pozici, ale vychytal je gólman hostů. Chiquita pak otevřela hru a soupeř toho celkem lehce využil a vstřelill ještě do poločasu dvě branky.

Ve druhém poločase se naplno ukázala absence ortodoxního obránce Karla nebo defenzivního štítu Kuby. Ofenzivní hráči Chiquity začali z míst obránců tahat míč přes soupeře a to byl asi nejzhoubnější nápad toho večera. Důrazní hráči Raiffanů jim odebírali balóny a poté vyráželi v přesile na branku, kde si počínali s velkým přehledem a zakončovali pravidelně do prázdné branky. Konkrétně dva krát chyboval Matěj, jednou Mlky a jednou Alamar, prakticky ti nejzkušenější, kteří v dobrém chtěli zvrátit výsledek. Bohužel své chyby udělaly buď na postu posledních nebo je nikdo nejistil. Vepředu se ve druhém poločase Banáni prosadili tři krát a to proti sedmi zásahům soupeře ani náhodou nestačilo.

Chiquitu teď čekají dva podobně těžké zápasy. Aby uspěla bude muset víc myslet na zadní vrátka, bude muset zvážit sílu soupeře a reagovat na ní adekvátní taktikou, nelze si myslet, že urputným útokem zlomí všechny své soupeře ve skupině. Více trpělivosti, kombinace a lepší poziční hra, to jsou směry, kterými by se měla Chiquita příště ubírat. Pokud oba zápasy vyhraje, slibuji, že své vyznamení vrátím a o Chiquitě natočím příští dokumentární film.