Torpedo Cannabis vs. 1.FP Praha 10:6
Útlum vs. Dynamo UK 1:18
Strašnická šlechta vs. Banana Chiquíta 1:7
Bomba odjištěna!!!

Strašnická šlechta - Banana Chiquíta 1 : 7 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Martin Stropnický

Nacházíme se v neobyčejně výbušné době a to nejen díky válečným konfliktům v zahraničí. Ve Vrběticích na Zlínsku neví člověk dne ani hodiny. Muniční sklady létají do povětří jeden za druhým a člověk by velmi snadno přehlédl jinou bombu podzimu: Postup Banany Chiquity do 3.ligy!!!

Osobně jsem přišel dohlédnout na poslední zápas ligového podzimu. Chiquita k postupu potřebovala nutně jakékoliv vítězství. Jako ministr obrany jsem měl na začátku zápasu několik výtek směreme k obraně Chiquity. Nejdříve se jeden z pěšáků Strašnické šlechty ocitl sám před brankářem. Po jejich souboji se domácí dožadovali dokonce penalty. Potom měli domácí ještě jednu příležitost z velkého závaru. Pak už obrana vedená přesným, důrazným, pružným, rychlým a zkušeným Honzou zavřela dveře na sedm západů.  Útočná síla Chiquity se rozjížděla pomaleji, ale účinnost střelby si nezadala s naší profesionalizovanou armádou. Netrefíš-li cíl, vystřel znovu, munice je dost. Přesně tímto heslem se řídil Zelí při prvním gólu z dorážky. Poté se trefil přesně Kuba. Mezi nohama obránce poslal míč k levé tyči. Potom skóroval ještě jednou Zelí a v poslední minutě prvního poločasu propasíroval za záda gólmana jednu šmudlu i Mlky.

Druhý poločas si už Chiquita pohlídala. V útoku ubrala na důrazu a zaplétala se do elegantních protiútoků často ve stylu sólových akcí, které před brankou drobně vyšuměly do prázdna. Největší radost ze svého gólu měl určitě Tomáš. Byl to jeho první zásah v sezóně. Konečně se dočkal tenhle bojovník do soupeřova ohně. Jeden zásah si připsal Alamar a poslední tečku za celou sezónou napsal nádhernou trefou ze standardky Mlky.

Chiquita si tak zajistila postup do 3. Hanspaulské ligy. Posun, který už málokdo čekal. Řada fotbalových expertů nyní určitě píše omluvné komentáře, zalézá do kanálů nebo drze píší, že něco podobného očekávali. Osobně se přídávám k dlouhé řadě gratulantů. V úterý v době hlavní oslavy nechám z děl na Pražském hradě vypálit 16 salv, za každý získaný bod jednu. Forever Banana Chiquita!