Hvězda zápasu - Martin Hlasuj!

Martin Známka: 4.25
Hlasovalo: 5
Kritik: Martin
Fans: Karel
celkové výsledky
 

Pořadí

  1. Martin 4.25
  2. Karel ml. 4
  3. Zelí 4
  4. Fanda 3.5
  5. Krop 3.25

Statistika Zápasu:

Sestava: Tomas,Zelí,Petr,Martin,Krop,
Karel ml.,Karel,Deja,Fanda,

glZelí(59),

Zápasy 9. kolaAktuální Tabulka
Raiffani vs. VŠSK MFF UK B 3:0
Reage boys vs. Gepard AFC 2:7
Sokol Picasso vs. 1.FP Praha 4:1
Strašnická šlechta vs. Dynamo UK 0:8
Torpedo Cannabis vs. Útlum 3:3
Restaurace U Pecků B vs. Banana Chiquíta 3:1
Na levačku

Restaurace U Pecků B - Banana Chiquíta 3 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Matěj Stropnický

Mnozí lidé mě začali kritizovat kvůli mé levicovosti. Abych se stal pražským náměstkem, a nebrzdil dlouho trvající spory, přislíbil jsem účast na fotbalovém zápase mezi Bananou Chiquitou a Restaurací u Pecků. Prvně jmenovaný tým už svým názvem proklamuje sympatie k nadnárodní západní imperialistické společnosti porušující lidská práva. Druhý tým zase nese název bývalého kulaka a po revoluci kapitalisty Pecky. Nicméně poliitika je politika, a tak jsem za přítomnosti novinářů přišel jako fotbalový fanoušek shlédnout zápas o čelo čtvrté ligy.

Den před utkání se Chiquitě zranila opora zadních řad Alamar. Překvapivě do hry vstoupil Karel, kterým měl ještě odpočívat, ale důležitost zápasu udělala své. Postavil se na levou stranu obrany. Vlevo před sebou měl nejčastěji Zelího a ve středu pole se pohyboval často Kája. Kdo hrál napravo to opravdu netuším, protože doprava se od narození příliš moc neotáčím. Ve vyrovnaném zápase se první trefili Kulaci. Po rohu z levé strany, přišlo zaváhání obrany a tečovaná střela propadla za záda žlutých imperialistů. Od té chvíle Chiquita musela útočit do plných. Její útoky často vedl nejmladší hráč na hřišti Karel. Jednou se prokličkoval téměř před bránu, ale nahrávka na nalevo zapomenutého Šindiho nevyšla. V dobré pozici se ocitl i Zelí. Po centru před bránu sahal naslepo levačkou po gólu, ale míč šel bohužel nad bránu.

Druhý poločas naplno odkryl největší slabiny Chiquity, které se nedařilo vstřelit gól. Zde byl hlavní kámen úrazu, nepočítáme-li absenci ještě jednoho tvořivého hráče jakým je Alamar nebo Mlky. Přečíslení i šance si Chiquita vytvořila, ale bohužel některé zůstávaly po hříchu neproměněné. Jmenoval bych především dvě na levé straně, kde se ocitl Zelí i Deja v dobré pozici, ale vždy nastřelili brankáře. Naopak Peckovci po brejku (zleva) zvýšili skóre na dva nula a po chybě brankáře, který slabší nelevou nohou, namazal soupeřovi na třetí gól, bylo utkání prakticky rozhodnuto. Snížení v 59. minutě přišlo pozdě a jen kosmeticky upravilo konečný výsledek zápasu.

Chiquita tak neproměnila velkou šanci odpoutat se na čele ligy a naopak zabředla do tuhých bojů. Ale nedejte se zmýlit, že by se vzdala!!! Dokud kapitalista cítí před sebou peníze, v tomto případě odměny za umístění, požene se za nimi jako ohař, bude kousat, drápat, bít se, dokud si neukousne svůj díl. Kéž by jim soudruzi Piccasovci zatnuli tipec, protože od Strašnické šlechty lze očekávat leda maximální koaliční výpomoc.

Matěj Stropnický