VŠSK MFF UK B vs. Restaurace U Pecků B 1:5
Torpedo Cannabis vs. Gepard AFC 2:0
Dynamo UK vs. 1.FP Praha 2:0
Útlum vs. Banana Chiquíta 1:6
Výročí první výhry oslaveno!!!

Útlum - Banana Chiquíta 1 : 6 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Bořek Dočkal

Banana Chiquita ve čtvrtek oslavila třináct let od první výhry v Hanspaulské lize. Díky teroristickým útoků na dvojčata jde o snadno zapamatovatelné datum, a tak mě požádali na ČMFS zda bych jako zástupce českého fotbalu po vydařeném reprezentačním zápase nešel pogratulovat tomuto slavnému týmu.

Při úvodním rozcvičení jsem se bavil se Šindym o jeho formě. Prozradil mi, že se cítí fyzicky velmi dobře a v zápase se pokusí předvést můj gól vstřelený Tulipánům. V sestavě chyběla ofenzivní esa z prvního zápasu, nicméně průběh utkání nabídl otázku, zda v prvním zápase víc těžil tým z produktivity dvou maldých útočníků nebo naopak mladí útočníci těžili z výborné základní osy týmu? Každopádně první se prosadil Alamar. Napřáhl z velké dálky, míč na mokrém trávníku těsně před brankářem poskočil a k překvapení všech skončil v síti. Chiquita dál tlačila na pilu. Své sólo ale nevyužil ani Zelí, který pálil do tyče a vymlouval se, že v šeru neviděl branku, ani Petr, který kuriózním způsobem bez cizího zavinění spadl na ležícího brankáře hostů. Bohužel si přivodil výron v kotníku a zbytek zápasu nastupoval ke sporadickým střídáním. Do poločasu převahu týmu zužitkoval ještě Zelí a poslal Banány do druhého poločasu s hřejivým náskokem dvou gólů.

Stejný hráč úřadoval i ve druhém poločase. Brzy Banány uklidnil třetím gólem. Poté už soupeř více méně odpadl, snažil se vstřelit gól, ale v obraně byl děravý jako ementál a žluté myši se s chutí pouštěly do jednoho útoku za druhým. Gól zápasu připravil Kuba. Nejdřív na hráči získal balón, poté podstoupil těžký souboj s dalšm hráčem, kterého udržel na zádech a před brankou našel střelce ve žlutém, kterým nebyl nikdo jiný než Zelí. O pár minut později si stejní hráči v krásné kombinaci zopakovali spolupráci a zvýšili vedení na 5:0. Soupeř pouze snížil jediným šťastným gólem a nakonec mohl být rád, že zápas skončil milosrdnou šestkou, protože spoustu šancí a přečíslení zůstalo ze strany Chiquity po hříchu nevyužito.

Musím jen souhlasit, že Chiquita začala sezónu ve velké formě a třinácté výročí prvního vítězství oslavila se vším všudy. Nejsem sám, kdo se tiše ptá, jestli po čase nepřichází další zářivá sezóna do výkladní skříně Banany Chiquity???