Reage boys vs. Strašnická šlechta 3:3
Restaurace U Pecků B vs. Sokol Picasso 1:0
Banana Chiquíta vs. Dynamo UK 1:3
Bojovný zápas bez bodu

Banana Chiquíta - Dynamo UK 1 : 3 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Roman Pivarník

Vo stredu som bol na zápase Banany Chiquity a toto stretnutie mi velmi dobro poslúžilo ako instruktážný materiál pre našich chlapcov v Bohemians pred doležitým derby so Slaviou. Ukázal som ako je dolezita agresivita a udržať nervy so zlým rozhodcom.

Hráči Dynama boli hoci na ihrisku od prvej minuty agresívnější. Prirovnal bych je k býkom v aréně. Akonáhle spatrili loptu, okamžite sa za ňou rozebehli a hláva nehláva sa jej snažili ukoristit pro seba. Chiquita sa s takouto hrou vyporadala, presto bolo zrejme, že ji toto nechutí. Raděj by mala viacej prostoru pro kombináciu. Napriek tomu Chiquita hrala vyrovnanú partiu takmer celý mač. Vypracovala si vela príležitostí. Najviac volala po gole ta Zelího, ktorý z uhla trefil rameno brankára. Bol to zápas prvého gólu a ten bohužial inkasovala obrana Chiquity v poslednej minúte prvého polčasu. Spielmachor Alamar rozbiehal útok. Loptu mohol dať napravo rozbiehnutemu Martinovi, ale rozhodal se pokračovat a nahrát Kubovi, ktorý zle spracoval loptu, ta išla do autu, ktorý hráči Dynama bleskovo hodili na nabiehnuteho spoluhráča, ten v razu bol sám pred brankárom a zavesil. Počúval sam po zápase rozhovor medzi chlapcmi z Chiquity. Petr bol velmi ostrý a vinil zo všeho Martina s Alamarem. Vraj nezajistili obranu vela, ale pokúšali sa o konštruktívnu rozohrávku.V konečnom súdu je treba byť opatrný. Čo chce Chiquita hrať? Chce útočit nebo mať na prvom mieste zaisťenú obranu? To je hoci otázka.

V druhom polčase zmizol rozhodca. Akoby nemal píšťalku. To bola voda na mlyn Dynama. Držanie, okopavanie,podraždenia. Rozhodca nevidel nič. Kokot zajebaný! Skazil takmer celý zápas. Petr s Kubou se ozvali po jednom do oči bijúcim zákroku a dostali žltú kartu. Velkú šanci na srovnanie odmítol Martin, ktorý si nabehol na aut, ale žal netrefil bránu. Zato súper po brejkovej situácii zvýšil skóre a -keď chyboval brankár Chiquity bol zápas prakticky rozhodnutý. Jediný a nádherný gól strelil Zelí, keď vymietol pavučiny z rohu bránky.

Chiquita prvýkrát prehrala, ale nemusí sa za svoj ​​výkon hanbiť. Hrala srdcom. Chýbalo jej viac priestoru, možný trpezlivosti alebo ešte jeden rozdielový ofenzívny hráč. A samozrejme sa musí nabudúce vyvarovať veľkých chýb v obrane. Potom verím, že bude opäť vyhrávať štýlom triedy.