Restaurace U Pecků B vs. Torpedo Cannabis 4:4
Sokol Picasso vs. Strašnická šlechta 2:1
Banana Chiquíta vs. VŠSK MFF UK B 1:0
O vlásek...

Banana Chiquíta - VŠSK MFF UK B 1 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Tereza Juščíková

V zápase pátého kola nebyl největším protivníkem Banany soupeř, ale nevyzpytatelné počasí, které připravilo hráčům Chiquity nejedno překvapení při zpracování míče. Před osmou hodinou se na hřišti vytvořila rosa. Jako televizní rosnička jsem hned všem vysvětlila, že teplota hřiště je nižší než rosný bod okolního vzduchu, a proto se na povrchu hřiště vysrážela vodní pára v podobě kapek.

Od první minuty bylo jasné, že na mokrém povrchu se bude míč pohybovat velmi rychle. Banana Chiquita do utkání vlétla jako vítr (pro ty co by nevěděli, tak vítr je horizontální proudění vzduchu vyvolané rotací země a rozdílem tlaku vzduchu), nicméně řada nepřesností ať už v nahrávkách nebo při samotném zpracování, zastavovala útoky Chiquity ve středu hřiště. Soupeř velmi dobře a hlavně rychle přistupoval k hráčům ve žlutém dresu, stíhal se vracet a v obraně působil velmi organizovaným dojmem. Pořádně zahrozil v prvním poločase pouze jednou, když se střílený centr odrazil od Alamara do břevna.

V poločase jsem všechny nabádala ke klidu. Nebyl důvod vytvářet bouřlivou atmosféru (bouřkou rozumíme soubor elektrických, akustických a optických jevů vznikajících mezi oblaky nebo oblaky a zemí). Chiquita byla nebezpečnějším týmem a bylo zapotřebí především trpělivosti. Chiquita si opravdu vytvářela slibné gólové šance, ale buď se hráči netrefili mezi tyče nebo je vychytal výborný brankář soupeře.Jediný gól utkání nakonec přišel ze standardní situace. Deja sprintoval za míčem na hranici pokutového území a obránce si v souboji s ním pomáhal rukama víc, než bylo zdrávo. Rozhodčí odpískal faul a exekutor Zelí využil díru v rozestoupené zdi k jedinému gólovému zápisu toho večera. Po vstřeleném gólu se Chiquitě rázem dýchalo lépe, ale rozhodně se nikdo nevznášel oblacích (oblaka jsou soustavou malých viditelných součástí vody, ledu nebo případně jiných částic v atmosféře). V posledních minutách přišel očekávaný tlak soupeře, ale díky malé efektivitě v zakončení Chiquita hubené vítězství uhájila a připsala si další dva body do tabulky.

Okamžitě po skončení zápasu mě oslovil management Chiquity s prosbou detailní předpovědi počasí na každý zápas. Podobný servis mají například profesionální stáje Formule 1 a od tohoto týdne i Banana Chiquita. Ráda všem hráčům předpovím, jaké podmínky mohou na hřišti očekávat.