Hvězda zápasu - Zelí Hlasuj!

Zelí Známka: 4.8

Hlasovalo: 6
Kritik: Alamar
Fans: Petr
celkové výsledky
 

Pořadí

  1. Zelí 4.8
  2. Fanda 4.6
  3. Mlky 4.6
  4. Karel 4.2
  5. Deja 4

Statistika Zápasu:

Sestava: Zelí,Alamar,Deja,Mlky,Petr,
Fanda,Karel,

gl2x Zelí(19,39),Deja(59),Mlky(45),

Zápasy 6. kolaAktuální Tabulka
VŠSK MFF UK B vs. Strašnická šlechta 1:1
Torpedo Cannabis vs. Sokol Picasso 2:4
Útlum vs. Restaurace U Pecků B 5:4
Dynamo UK vs. Reage boys 2:2
1.FP Praha vs. Raiffani 0:6
Banana Chiquíta vs. Gepard AFC 4:2
Špinavá hra s dobrým koncem

Banana Chiquíta - Gepard AFC 4 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Ivo Valenta

Přesně dvě hodiny před výkopem zápasu mezi Chiquitou a Gepardem mi zazvonil telefon s nálehavou zprávou od firmy Sportradar monitorující špinavé sázky. Hoši ze Sportradaru zaznamenali neobvykle velké množství sázek na utkání 6. kola Hanspaulské ligy jdoucí proti jasnému favoritovi utkání. To nemůžou prohrát! Byla moje první reakce, když jsem se dozvěděl, že jde o Bananu Chiquitu, nicméně i u mé sázkové kanceláře Synot několik sázkařů vsadilo miliony eur proti Chiquitě. Okamžitě jsem se vidal na hřiště přesvědčit se o férovosti zápasu.

Sestava Chiquity vypadala jako obvykle. Třetí zápas v řadě stejná jména. V případě soupeře jsme od začátku měli několik otazníků. Chiquita začala utkání svižně a hrozila zejména z brejkových situací. Několikrát se v prvním poločase ocitl Deja ve střelecké pozici. Většinou musel pálit bez přípravy a z úhlu, zřejmě proto všechny jeho pokusy mířily mimo brankovou konstrukci. První gól vstřelil Zelí. Karel před brankou zachoval chladnou hlavu a předložil Zelímu míč na zlatém podnose před prázdnou bránu. Zápas se začal dramatizovat ke konci poločasu. Nejdřív Petr ztratil balon na půlící čáře, když zkoušel obejít soupeře naivní kličkou, která mu ale pokaždé ve snu vyjde. Soupeře nastartoval ke sprintu, ten dokonale prošel obranou a na hranici vápna nahrál nabíhajícímu spoluhráči. Podobným gólem soupeř dokázal dokonce obrátit skóre. V tu dobu jsme už uvažovali, zda neproklepnout Šindyho osobní účty včetně jeho rodiny a blízkých, ale ještě byl před námi druhý poločas.

Kapitán Gepardu ve druhém poločase více méně nechal mladší ročníky dohrát většinu zápasu a sám střídal velmi sporadicky. Hrál se vyrovnaný zápas. Chiquita spoléhala na brejky a Mlkyho technické dovednosti, Gepard osud zápasu vložil do rukou dvěma hbitým útočníkům, před kterými se obrana musela mít na pozoru. Několikrát se do útočného snažení zapojil i brankář soupeře. Po jednom rychlém útoku na prázdnou bránu se prosadil Zelí, když využil neuvěřitelného závaru ve vápně soupeře a trefil jedinou možnou skulinku u levé tyče. Zápas na stranu Chiquity obrátil Mlky chytrým dloubnutím podél překvapeného brankáře. Poté Chiquita musel přežít několik šancí soupeře. Jednou trefil soupeř břevno, pak se netredičně blýskl gólman gólman Chiquity a zbytek příležitostí končil mimo tři tyče. Na poslední minuty zápasu vkročil na hřiště kapitán Gepardu a ve stylu zámořské NHL rozdal několik ran. Spravedlnosti ale neutekl! Ta ho dostihla v podobě Mlkyho rány z otočky do stojné nohy. V šedesáté minutě se ještě ve vápně prosadil Deja. Opět po slušném závaru v brankovišti soupeře.

Tyto dva body Chiquita vybojovala srdcem. Opět se prokázalo, že narychlo sehnané posily často do zápasu nedají vše, odehrají své, ale víc se jim nechce. K sázkovému překvapení naštěstí nedošlo, a tak nemusíme řešit další skandál.

Ivo Valenta