J paví Ř vs. Junior Motol 3:3
Bandidoz vs. Koberce Trend ARG 2:4
Eden 1999 vs. Banana Chiquíta 0:0
Ostře sledovaná remíza

Eden 1999 - Banana Chiquíta 0 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Jana Nagyová

Dnes mi vyšetřovatelé pustili další důkazní materiál: video zápasu Banany Chiquity, kde se mezi fanoušky ukrývá jeden z mých krtečků hledající žrádlo pro psy. Ano nechala jsem sledovat i celý tým Banany Chiquity. Nyní vím, kdo nosí slipy a kdo trenýrky, že nikdo netrénuje, že všichni mají pozitivní vztah k alkoholu nebo k psychotropním látkám a hlavně, že o fotbale dokáží mluvit celé hodiny.

Zápas začal pozdě večer, kdy jsem se už pomalu převlékala do erárních tepláků a můj milenec právě překonával slabší infarkt. Chiquita začala zápas velmi vlažně. Opět měla širokou lavičku na střídání, ale že by se rozhodla soupeře uběhat, jsem si nevšimla. Soupeř zahrozil do poločasu několika slibnými šancemi. Útoky Chiquity vedl především Alamar, který byl nejvíce vidět s míčem u nohou. Škoda, že útočníci nedokázali míč lépe podržet nebo rozehrát nějakou kombinaci. Často jim balón odskočil při zpracování od nohy nebo byli velmi důsledně napadáni. Byl to právě Alamar, který brankáři poslal nejzdařilejší navštívenku. Brankář Edenu podcenil střelu z dálky, myslel si, že půjde vedle, ale míč zazvonil o tyč, ale bohužel neskončil v síti.

Ve druhém poločase soupeř často hrozil z autových vhazování nebo z rohů, kde cítil díky svému vysokému útočníkovi vzdušnou převahu. Nicméně gólman Chiquity ve spolupráci s obranou opět dokázal svou třídu a nepustil za svá záda žádný gól. Dokonce si pro diváky připravil i efektní tygří skok. Škoda, že svůj výkon nepodtrhl přesnější rozehrávkou.

Nejblíže gólu se ve druhém poločase ocitl Tomáš, který bohužel na dlouhou nohu nezakončil přesně a potom v posledních minutách mohl mít Zelí slušnou pozici k zakončení ve vápně soupeře, ale míč mu opět odskočil do zámezí. Ani Kuba se svou tradiční urputnou snahou neokradl obránce tak, aby potom sám nebo některý z jeho spoluhráčů skóroval. Oba týmy se tak podělily za remízu o dva body. Podle vrchního státní zastupitele v Ostravě to byla remíza spravedlivá. Abych řekla pravdu, nevím, co tím myslí? Spravedlnost je přece hodně relativní pojem ne?

Každopádně Chiquita musí zaprvé odložit oslavy svého postupu do čtvrté ligy a za druhé zapřemýšlet nad příčinami toho, že už druhý zápas po sobě nevstřelila ani jeden gól a její hra připomíná víc hemžení žlutých spermií odnikud nikam než strategicky promyšlené kroky. Tak skončilo celé neslavné sledování slavného týmu, kterému přeji z Ostravy hodně úspěchů a hlavně góly!!!.