Eden 1999 vs. Koberce Trend ARG 3:7
J paví Ř vs. Bandidoz 2:3
Pivní pohoda AC vs. Banana Chiquíta 1:2
Osmá výhra v řadě

Pivní pohoda AC - Banana Chiquíta 1 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Pavel Horváth

Boj o titul jsme si v Plzni v posledním zápase pořádně zkomplikovali. I proto mě trenér Vrba poslal na zápas Chiquity, abych se podíval, jak se má v závěrečných kolech správně hrát.

Podle papírových předpokladů měl být zápas proti Pivní pohodě jednoznačnou záležitostí hostů, ale v posledních kolech ligy není jasného favorita a soupeř Banánů nutně potřeboval body v boji o záchranu. Ještě před výkopem jsem se dočkal velkého překvapení v podobě sestavy týmu. Chyběli tahouni Mlky, Zelí i střelec Tomáš. To ale zdaleka nebylo to nejhorší, ani nejlepší brankář všech lig a časů Fanda se nedostavil. Že by podcenění soupeře? Naštěstí na pomoc dorazil ztracený syn Pepa a brankářská dvojka Marek. Od začátku bylo jasné, že změny v sestavě ovlivní herní projev týmu. Navíc si Banana nemohla ponechat ani svou šťastnou žlutou sadu dresů a musela sáhnout k té šedé, černé, někdy oranžové.

Pivní pohoda od začátku zmáčkla hledající se tým Banány. Obrana hostů hasila hodně šancí na poslední chvíli a obraná fáze útočníků, vyjma Kuby, nebyla dobrá jako v minulých zápasech. Pak ale přišla chvíle Šindyho, který z posledních sil napadl rozehrávku soupeře a donutil gólmana k odkopu přímo na kopačku Pepy, který potáhl míč a předložil skvělou přihrávku Šindymu, který si se svým obvyklým ledovým klidem zpracoval míč na brankové čáře a zakončil tak, že se míč jen ztěžka převalil přes brankovou čáru. Po gólu se Banana herně zvedla, což bylo odměněno dalším gólem. Akce to byla jako z učebnice. Po kombinaci, na které se podíleli skoro všichni hráči Banány, předložil Karel přihrávku Pepovi, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Banáni vyhrávají poločas 2:0.

Do druhého poločasu vstupují hosté velmi defenzivně a snaží se udržet přízniví výsledek. Pivní pohoda naopak hraje aktivně a znepříjemňuje Banáně rozehrávku. Naštěstí v zakončení Pivní pohoda prokazuje, proč hraje o záchranu – nedůraz a nepřesnost před Markovou bránou nedovolují změnu skóre. Banána na druhou stranu vyráží k několika protiútokům, které si říkají o gól, ale nedaří se. Zaslouženého úspěchu se domácí přeci jen dočkali přibližně v půlce druhého poločasu. Stav 2:1. V posledních patnácti minutách Pivní pohoda přichystala několik horkých chvilek před Markovou bránou, ale stav se už nezměnil.

Stejně jako v našem zápase proti Liberci se ukázalo, že aktivnější tým nemusí vyhrát. Rozhodující je kvalita v zakončení a ta dnes byla na kopačkách Chiquity. Rovněž dostatečně široký kádr kvalitních hráčů je příslibem do posledních kol.