Síla vůle vs. Pivní pohoda AC 1:4
Petřiny 09 FC vs. Merck stars 4:1
Banana Chiquíta vs. BongoBongo AC 0:3
Souhvězdí Banány ve stínu

Banana Chiquíta - BongoBongo AC 0 : 3 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Ewa Farna

Zvykla jsem si velmi rychle, že letošní Superstar nebude mít mezi soutěžícími žádnou hvězdu. Jediná, kdo za něco stála, jsem byla já. A přitom není tak těžké najít několik skutečných hvězd, stačí zajít na utkání Banany Chiquity a okamžitě vás oslepí velkolepá záře fotbalového souhvězdí.

Banana Chiquita nastoupila k zápasu o první místo s momentálně nejlepším brankářem všech hanspaulských lig a možná nejlepším brankářem v České republice, vždyť kdo by dnes věřil zmanipulovanému hlasování pod patronací ČMFS? Do sestavy se po dlouhé odmlce vrátil Hynek, jehož kypré tvary prý z určitých úhlů připomínají mou postavu. Já si z toho nic nedělám, ale nevím, jak takovou kritiku vnímá navrátilec Hynek. Jinak se Chiquita až na Sykyho, který odjel do Maďarska na předsvatební cestu, sešla v plné síle.

Chiquita nevstoupila do zápasu dobře. Během pěti minut inkasovala dva góly, které určily směr zápasu. Oba góly spojovala podobná situace, pokaždé si za obranu naběhl útočník soupeře a své sólo proměnil. Chiquita si ještě chvíli zvykala na důrazné napadání soupeře. Když konečně zrychlila svou hru, přišli na řadu zase časté nepřesnosti nebo problémy se zpracováním. V největší šanci na snížení se ocitl Hynek, jenže namísto aby sám před brankářem volil zakončení, poslechl Zelího a poslal mu nepřesnou nahrávku. Často se snažil něco vymyslet Mlky, jenže buď neměl komu nahrát nebo mu pohybliví soupeři znemožnili vypracovat nějakou příležitost.

Do druhého poločasu nastoupila Chiquita s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Několik minut se zdálo, že její výkon skutečně půjde nahoru. Přicházely šance, zvonily tyče, ale gól ne a ne vstřelit. K tomu se soupeř prosadil z autového vhazování a hra Chiquity se opět rozpadla, jakoby hráči ve žlutém čekali víc na náhodu než na to, že by jim vyšla nějaká kombinace. Své šance postupně spálili Kuba, Tomáš, Mlky a můj největší ctitel a obdivovatel Andre, který lásku ke mně přemáhá otrockou prací pro jinou...

Příčiny první porážky v ligové sezóně jsou snad všem jasné. Chiquita vstoupila do zápasu lehkovážně a poté se už nedokázala vrátit do zápasu, nevyužila týmový potenciál a hlavně neproměňovala i jasné příležitosti. Pokud se nestane pohroma, Chiquita letos postoupí a na prahu čtvrté ligy bude dobré si vzpomenout na dnešní zápas.

Ať žijí skutečné hvězdy, ať žije Banana Chiquita!!!