Junior Motol vs. Pivní pohoda AC 4:1
Síla vůle vs. Petřiny 09 FC 1:5
Banana Chiquíta vs. Merck stars 2:0
Hvězdy blednou ale Chiquita září dál

Banana Chiquíta - Merck stars 2 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Markéta Haindlová

Český fotbal se z bahna zřejmě nevyhrabe. Současný předseda ČMFS bude na své židli chrochtat i nadále a cinklých zápasů ubývat jen tak nebude. Jen pár klubů si přeje změnu a jak o víkendu dopadly. Roudná ani nedohrála a podobný scénář se chystal dnes na Mikulově. Vše bylo připraveno a teprve na poslední chvíli jsem svou přítomností zabránila nejhoršímu.

Nevím, koho soupeř Chiquity dnes čekal na hřišti: Barcelonu, Bayern, Dortmund nebo Chelsea? Od začátku zápasu se hráči Merck Stars postavili na svou polovinu a vyčkávali, co Chiquita předvede. Je pravda, že hra do plných Banáně moc nevyhovovala. Ve hře chyběly dvě tři rychlé narážečky a střela na bránu. Místo toho se hráči Chiquty jen velmi lopotně prokousávali obranou a skutečných šancí bylo jako šafránu. Asi největší měl na kopačce aktivní Mlky, ale vynikající gólman soupeře ho vychytal. Soupeř se osmělil až koncem prvního poločasu a měl minimálně dvě dobré střelecké příležistosti. Nastřelil tyč a podruhé mířil pouze doprostřed brány.

Ve druhém poločase narůstala v táboře Chiquity nervozita a vzduchem létaly občas peprnější výrazy. Nicméně aktivita Chiquity nepolevovala, v dobré příležitosti se ocitl Petr, často na bránu soupeře pálil Mlky nebo Zelí. V poslední desetiminutovce viděl rozhodčí faul před pokutovým územím Merc Stars. K exekuci se připravil Honza. První ranou trefil zeď, poté propasíroval míč ke gólmanovi, který neukryl míč do rukou a dal příležitost nejunavenějšímu hráči Chiquity. Petr se z bezprostřední blízkosti nemýlil a vstřelil veledůležitý gól. Soupeř poté vrhl síly do útoku a Banana Chiquita okamžitě trestala z brejku, jak to umí. Mlky krásnou táhlou střelou do šibenice nedal gólmanovi žádnou šanci.

Utkání skončilo 2:0 a na ČMFS nevrle zachrochtal celý prasečinec. Zvlášť při pohledu na minuty bez inkasovaného gólu se panu Peltovi protočily panenky a jen si tiše počítal kolik peněz a námahy by ho to stálo, kdyby ke stejnému číslu chtěl dovést některého ze svých brankářů v Jablonci...