Pivní pohoda AC vs. Koberce Trend ARG 2:5
Eden 1999 vs. J paví Ř 2:2
Petřiny 09 FC vs. Banana Chiquíta 0:4
YouTube Video
Tlačíme dál, ale inkasujeme ještě 2x :)

Petřiny 09 FC - Banana Chiquíta 0 : 4 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Ondřej Pavelec

Nebudete tomu věřit, ale v kabině na MS máme pověšený dres Banany Chiquity a na něm napsané její poslední výsledky. Ten dres budí samozřejmě ohromný respekt. Kéž by i naše dresy po skončení MS měly kolem sebe podobnou auru. Kdo viděl poslední zápas Banany, musí se mnou jednoznačně souhlasit.

Petřiny vyrukovaly na Chiquitu pěkně zostra. Nohy nebo míč nad tím si hráči Petřin hlavu nelámali a každý sebemenší náznak faulu z druhé strany mohutně reklamovali u rozhodčího. Vše vygradovalo teatrální výstupem borce hodného víc pro wrestlinový ring než fotbalové hřiště. Nejmenšímu muži na hřišti v záchavatu zuřivosti roztrhl jeho dres a po zásluze viděl žlutou kartu. Jestli si Petřiny mysleli, že s touto taktikou uspějí, tak se přepočítaly. Chiquita to už nejsou vystrašení zajíci, ty už žádná Sakostra, Presidenti a podobné týmy nevystraší. První se do oplácení pustil Kuba, který několikrát naložil hráčům Petřin a viděl také žlutou kartu. Dokonce i Mlky se nechal unést a jednoho z hráčů posadil na sáňky směr Dejvice. Potom se Zelí nádherně prosadil mezi dvěma obránci a individuální akci zakončil gólem. V tu chvíli Petřiny poznaly, že tudy cesta nevede a začal se hrát konečně fotbal. Petřiny hrozily hlavně v tlaku z autů nebo rohů. Chiquita se snažila o rychlý přechod do útoku se střelbou. Paradoxně se prosadila po autovém vhazování, které chytrým koníčkem zakončil do brány Petr, v tu dobu už oblečený do rezervního trika.

Za výkon ve druhém poločase nezbývá Chiquitě než tleskat, klanět se a žádat autogramy. Takhle zkušeně a profesorsky zvládnuté utkání jsem dlouho neviděl. Chiquita své akce rozehrávala ze své poloviny, nikam se nehnala, obránci ve spolupráci s brankářem s přehledem drželi míč a poté se snažili najít v prostoru naběhnutého útočníka. Útočníci, kteří se dostávali pod tlak, neváhali poslat míč zpět obráncům, kteří opět číhali na příležistost k založení smysluplného útoku. Soupeř tak za prvé nemohl hrát a za druhé se psychicky pomalu smiřoval s prohrou. Třetí gól zařídil krásným náběhem a střelou ke vzdálenější tyči Mlky a čtvrtý přidal individuálním průnikem z obrany navrátilec Honza, který zapadl do sestavy jako kdyby odehrál všechny zápasy. Soupeř měl ve druhém poločase pouze dvě velké šance. Při jedné z nich střílel doprostřed brány a v druhé šanci nastřelil z blízkosti tyč, která tak symbolicky posunula neprůstřelnost Banány za hranici 300 minut.

Chiquita zvládla důležité utkání a ještě se zasmála po přečtění některých pasáží z webových stránek Koberců trend popisující vzájemné utkání. Tato věta dostala i naši kabinu na MS do kolen: Tlačíme dál, ale inkasujeme ještě 2x. Doufám, že Petřiny budou hodnotit druhý poločas více realisticky a větu zkrátí na inkasujeme ještě 2x. Forza Banana