Koberce Trend ARG vs. Merck stars 5:0
Junior Motol vs. Petřiny 09 FC 8:3
Banana Chiquíta vs. Síla vůle 4:0
Síla vůle Banány? Nekonečná!

Banana Chiquíta - Síla vůle 4 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Petr Rada

Tak jsem si dnes sbalil svých pár švestek a přišel se podívat na pořádný fotbal se značkou Banany Chiquity. Kluci mě hned usměrnili, že jestli jim do toho budu kecat, tak pomažu. Ani jsem nedutal a celý zápas jsem si zapisoval poznámky, jak se dnes moderně aplikují rychlé protiútoky se snahou o rychlé zakončení.

Ještě hodinu před utkáním nebylo úplně jasné v jaké sestavě Banana nastoupí. Hvězda posledního zápasu zůstala doma, zkazky o návratu Vojty se ukázaly liché a dost hráčů řeší drobné bolístky. Soupeř na tom byl o poznání hůř, protože prvních pět minut odehrál pouze ve čtyřech v poli. Největší šance proti čtyřem měl na kopačce Petr, ale zvlášť první z nich trestuhodně zahodil nepřesnou nahrávkou. Jakmile se počet hráčů na hřišti vyrovnal, začal soupeř nepříjemně kousat. Uměl si narazit v prostoru před brankou a nebál se jít do střely. I Chiquita měla své příležitosti, které táhly především Mlky se Zelím. Druhý jmenovaný se na konci prvního poločasu prosadil a Chiquitě se rázem začalo dýchat mnohem lépe.

Ve druhém poločase zavelel Mlky k většímu pohybu. To přineslo své ovoce i oběti. Chiquita vyrážela k jednomu brejku za druhým, často svého soupeře přečíslovala a vytvářela si gólové příležitosti. Bohužel větší fyzickou zátěž neunesl Petr, který většinu poločasu s bolavými zády proseděl na lavičce. O góly se naštěstí starali jiní. Zelí zkompletovat svůj hattrick a gólu se dočkal také výborně hrající Mlky, když zasekávačkou přelstil všechny v pokutovém území. Na účet obrany lze říct, že zahrála s přehledem, až na vyjímky nedala soupeři metr území zadarmo a všechny jeho střely se odrážely od gólmana Chiquity jako od tréninkové zdi na tenis.

Velmi pohledné utkání skončilo hřejivým výsledkem 4:0, ač šancí bylo mnohem víc. Já jsem poznal, že i fotbal může být účelný a krásný a těším se, až svým příštím svěřencům pustím video některého zápasu Banany, Té přeji do příštího veledůležitého zápasu všechno nejlepší! A samozřejmě si neodpustím hádanku pro fanoušky Chiquity: Hádejte co znamená magické číslo 256...