Borussia Bubeneč vs. B.E.I. - Eurolines 3:6
Letná FC vs. Lucián FC A 0:6
GFC Regent A vs. Sebranka FC A 5:0
Banana Chiquíta vs. Rychlí hroši APK 2:1
Těsné vítězství nad Hrochy

Banana Chiquíta - Rychlí hroši APK 2 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Dušan Uhrin

Už několik let sleduji tým Banany Chiquity. Zatímco dříve proti slabším soupeřům, kdy byl tým v plné síle, hrál prim excelentní útok, dnes je to především bojovnost, díky které Chiquita získává důležité body do tabulky.

Hříště ve Štěrboholech se podobá jedné dlouhé nudli a hráče přirozeně svádí k nakopávaní balónů za obranu. Utkání bylo od první minuty víceméně vyrovnané. O míč se bojovalo hlavně ve středu pole. Chiquitě se příliš nedařila kombinace a mnoho rozehrávek končilo na kopačkách Hrochů kvůli špatným přihrávkám. Rychlí hroši častěji stříleli, ale do vyložené šance se dostala na druhé straně Chiquita. Po chytrém autu se tváří tvář gólmanovi neprosadil Zelí, který se pravděpodobně zalekl náhlé šance.

Do druhé půle Chiquita vyrukovala s mnohem pevnější a tvrdší obranou. Díky důrazu a zaváhání gólmana hostů se prosadil Pepa. Hroši se na moment vrátili do hry díky přímému kopu, kdy využili špatně postavenou zeď. Jejich radost jim ale pokazil úžasným sólem alá Messi Zelí. Ve sprintu přešel tři hráče soupeře a tváří tvář gólmanovi tentokrát nezaváhal. Chiquita poté již díky pevné obraně kontrolovala hru a zaslouženě vyhrála.

Příští utkání hraje Chiquita doma na Pražačce, kde doufám odčiní minulé zaváhání na domácí stadionu. Fanoušci Chiquity se již nemohou dočkat. Forza Banana!