Stará Dáma vs. Ekonom WT 4:1
Petrohradská BFK A vs. Borussia Bubeneč 0:3
B.E.I. - Eurolines vs. Banana Chiquíta 2:2
Za pět minut dvanáct

B.E.I. - Eurolines - Banana Chiquíta 2 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Milan Škoda

Takové závěry utkání si nechám líbit. Ještě tři minuty před koncem Chiquita prohrávala 2:0, ale soustavný tlak přinesl během tří minut vyrovnání a hlavně satisfakci za výkon ve druhém poločasu.

První minuty zápasu byly z obou stran lehce nervózní. Obě mužstva hodně kazila a neudržela na svých kopačkách míč, který se často ztrácel za autovou čarou. Banana pokračovala na můj vkus trochu složitě, a přestože měla jistý tlak, nedokázala dva krát pohlídat soupeřovi ojedinělé šance a ten je trestal. Střelci Chiquity se dnes v koncovce spíš trápili. Velké šance ke skórování měl např. Šindy, ale brankář soupeře měl zkrátka dnes svůj den.

Ve druhém poločase ovšem hráči Chiquity zařadili úplně jiný rychlostní stupeň a unavení hráči Eurolines, kteří nemohli střídat, se už jen soustředily na betonování. Tato taktika by jim možná i vyšla nebýt Pepy, který v 57. minutě osvědčil svůj důraz a snížil na 1:1 a vzápětí z rohu prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Soupeř poté měl ještě jednu velkou příležitost, ale naštěstí už neskóroval a zápas skončil remízou.

Smekám před tlakem, který si Banana Chiquita dokázala vytvořit. Škoda, že zápas netrval o něco déle, protože jsem si jistý, že by Chiquita zápas obrátila na svoji stranu.