Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 0
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Fanda,Zelí,Syky,Deja,Beny,
Marty,Miko,Martin2022,Viktor2022,

gl3x Deja,Miko,

Zápasy 6. kolaAktuální Tabulka
Skleňák AC vs. Banana Chiquíta 2:5
Pražská eS vs. Galantní jeleni 9:5
Viktorčin smích vs. Libeň SK A 4:4
Masokombinát vs. Braník City 3:4
Airconquest F.F.C. vs. Greenhorns FC -:-
Los Niňos M.B. vs. Kerata Chíjos 2:0
Punk is dead

Skleňák AC - Banana Chiquíta 2 : 5 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Jan Haubert

Syky, ty vole starej, tobě já už neuvěřím ani nos mezi vočima. Prej Hony, pojď na fotbal. Chiquita je ve fotbale známka punku! Já si sentimentálně vzpomněl na svou báseň Orlíčci, jak vono  to začínalo …Naše barvy na trávě / se zas nějak ztrácej / dva hráči si přihrávaj / a pak to zpátky vracej.  // Diváci se nudí / ještě neviděli ani ránu / jen kelímky od piva / lítaj na cizí bránu.

Ty vole, Syky, já jedu přes celou Prahu, všude tma jak v prdeli, okolo hřiště ani jeden stánek s pivem nebo klobásou, prostě nic. Pak přijdete na plac a je vás devět. To mu říkáš známka punku? To je epesní luxus. Všimnul sis někdy na našem koncertu, že bychom měli vedle tři frajery na střídání? Aspoň vypadáte jako hadráři v těch vašich dresech. Každej něco jinýho na sobě. Dvě desítky na place. To mě trochu zastavilo od toho, abych se otočil a šel na pivo.

Pak se to písklo. Vy srovnaný jak vojáčci, každej svýho fleka. Na svý půlce jste jak dobrmani na zahradě, koušete je, že se chudáci skoro bojej přelézt půlku a při tom to od pohledu nejsou žádný jelita. A voni než by vám napadali rozehrávku, poslušně čekaj, co uděláta s míčem a pak se nestačej divit tomu fičáku. A konečně se dostávám k tomu prvnímu gólu. Deja asi nechodí na Visáče, co? Jinak by věděl, co je to pogo. Jak ho ten týpek přistrčil, klasický pogo, ale rozhodčí to písknul a Deja trestal. Hezky prostřelil tu jejich zeď, děravou jak úsměv starý báby. Chvíli potom jste přidali druhej gól a myslím, že od té chvíle se přestali cejtit jako šampioni a začalo to pro ně smrdět. Měli tam jednoho dva šikovný kluky, ale ten večer měli upilovaný bambitky, i když vaše tyče zpívaly jak triangly o vánočních recitálech, ale to jim bylo platný, jak mrtvýmu kabát. Pak teda aspoň do půle srovnali, když Marty váhal s odkopem. Asi si říkal, že ty dva před sebou zvládne, ale třetího za zády fakt nečekal.

Vo půlce se sháním po Tomasovi. Moh by mít jointa, ale hraje si prej s dětičkama. Tak jdu aspoň na pivo a cigáro. Kouřím a říkám si, jestli se nesesypete a nebude to na hřišti konečně trochu víc punkový, ale vy to všechno umění pilujete k dokonalosti. Soupeře necháte střílet jen z takových patnácti metrů. To je pak žrádlo pro gólmana. Ani nedokouřím svojí třetí startku a Miko na půlce stáhne pro sebe nevinej odkop. Tiše zpracuje balón do peřin svých kopaček a protančí obranou před brankáře, kterýmu placírou nedá šanc. To je baletka, ty vole, říkám si. Deju jsem v půlce popíchnul, že nic nevydrží a hned se z něj stal Robocop, kterýho nejde odstavit od meruny. Jak dal ten čtvrtej gól. Zpracoval si nákop od soupeře, na zádech má hned jednoho frajera, ale v klidu si posune balón do strany a pak se dostane ke střele, ze který je gól. A myslím, že dal i pátej gól. To byl obsazenej jak hajzly po koncertě a stejně si tu cestu vápnem našel a zavěsil. A třetí do party Zelí drží střed jak Nedvěd v Juve. Ti tři si postavili vepředu fajnovej kolotoč. Pěkná matějská pro soupeře. Nová posila Viktor, to taky není žádnej fotbalovej punkáč. Ani jednou jsem ho neviděl někde propadnout. Furt někde lítá, nabízí se, jako dobrá posilka, vo tom žádná. Jediný dva punkáči na hřišit byli Beny s Martinem. Martin lítá do vápna, jak správnej fanoušek do kotle pod pódiem, když se rozezní řízné kytary a bicí. Ale titul punkáče večera musím dát Benymu. Nejdřív tvrdí, že nepřijde vůbec na zápas, ale pak se na něm vobjeví. V zápase nahraje soupeři na druhej gól a Dejovi jeden chytí koulema. Radost na něj čumět.

Syky, ty vole. Kdybys trochu znal moji básnickou tvorbu, tak bys věděl, jak Orlíčci končej:

Hospoda se nudí, zavírá

Je pozdě k ránu

A Orlíčci odlítaj

Každej na jinou stranu.

Vy ani nejdete do Hospody. Vy ste po zápase vrabci, do kterých se střelí. Vy snad chcete postoupit zpátky do šestý, tak hned regenerujete? No ty vole, Syky, ale největší zklamání bylo, žes nebyl ve středu na koncertě Visáčů v Akráči. S takovým fotbalem běžte doprdele! Příště po zápase do hospody jinak s váma končím!

Jan Haubert