Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 0
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Zelí,Tomas,Deja,Beny,Marty,
Martin2022,Jakub K.,Viktor2022,

gl2x Zelí,2x Deja,Martin2022,Marty,

Zápasy 2. kolaAktuální Tabulka
Libeň SK A vs. Banana Chiquíta 3:6
Los Niňos M.B. vs. Greenhorns FC 1:2
Masokombinát vs. Skleňák AC 1:5
Viktorčin smích vs. Galantní jeleni 2:1
Pražská eS vs. Airconquest F.F.C. 2:1
Kerata Chíjos vs. Braník City 4:1
Banana le fou

Libeň SK A - Banana Chiquíta 3 : 6 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Alexis Duterte

Minulý rok šestého září nás všechny zasáhla zpráva o odchodu hnězdného Jeana Paula Belmonda. Po roce třináctého září odchází jeho velký kolega režisér Jean-Luc Godard. Ti dva spolu natočili dva nezapomenutelné snímky, které navždy ovlivnily světový film:  À bout de souffle (U konce s dechem)  a Pierrot le fou (Bláznikvý Petříček).

 

Bylo pro mě velkým překvapením, když jsem třináctého září zahlédl kapitána Banany Chiquity u ambasády s fotografií Jean-Luca Godarda a zapálenou svíčkou. Okamžitě jsem seběhl dolů a pozval ho na sklenku dobrého francouzského vína. Poté jsme oba sledovali přes tajný satelit francouzské vlády zápas Banany Chqiuity a při tom vedli zajímavou diskuzi o tom, co má Banana Chiquita společného s Godardovým dílem.

Absence kapitána týmu naštěstí neměla na vítězství vliv. Od chvíle, kdy prosáklo, že o jednoho člena Banany Chiquity má zájem NASA, se přihlášky do týmu jen hrnou. Tentokrát do branky nastoupil jistý Viktor a vedl si více méně obstojně. Jakmile doléčí zranění kolene Mára, bude zajímavé sledovat, kdo obsadí pozici brankářské dvojky.

S jakou strategií nebo taktikou nastoupila Chiquita do zápasu, je velmi těžké říct. Podobně jako Godard Chiquita nerada plánuje svá představení podle předem napsaného scénáře. Každý zápas Banány Chiquity je neopakovatelným spontánním dílem plný týmové improvizace. Každý zápas je jeden velký promyšlený fotbalový experiment. Nicméně nečekejte chaos. Vše je podřízeno formě, se kterou tak rád pracoval a prozkoumával Jean-luc Godard v každém svém filmu. I na hřišti je Chiquita neustále formována vnitřními pravidly a z nich potom v zápase těží. Jen se podívejte na první dva góly Dejy. Vlastně se ani dívat nemusíte a při tom velmi dobře odhadnete, jak asi vypadaly, jak si Deja vybojoval míč daleko od brány nebo dostal lacinou přihrávku někde na polovině hřiště a poté jako osamělý bojovník vtrhnul do obraných řad a nakonec prostřelil bezbranného brankáře. Právě díky takovým brankám Chiquita brzy vedla v zápase dva nula a mohla sama pro sebe objevovat zákoutí vyrovnané hry. Po lehkém zvolnění přišel na řadu totální fotbal se spousto šancí a příležitostí na obou stranách. Zvonily tyče a padaly góly. V ten moment, kdybyste se zeptali hráčů Banany, co dělají s lehkostí sobě vlastní by vám mohli odpovědět v duchu dialogu mezi zesnulým Bébelem a Annou Karinnou:

Co to děláte?

Díváme se na sebe.

Co vidíte?

Tváře mužů, co se řítí stovkou vstříc útesu….

A my vidíme stovky fanoušků a fanynek, kteří milují tyhle chlápky, kteří se řítí stovkou vstříc útesu. Ano občas se stane, že z toho útesu spadnou do prohry, ale o to tu nejde. Jde tu o styl a formu, se kterou vystupují na hřišti.

Pozorně jsme sledovali výkony dvou nováčků v žlutém dresu a nutno říct, že tentokrát skauting vybral správné osobnosti. V brance Viktor odchytal velmi slušný zápas. V poli se představil Kuba a odvedl přesvědčivý výkon. Podle neověřených zpráv bychom ho mohli potkávat na dalších zápasech a Chiquita tak dál zkvalitňuje svůj kádr, který patří v sedmé lize rozhodně k tomu nejlepšímu.

Hrála někdy za Chiquitu žena? Zeptal jsem kapitána v průběhu zápasu. Vysvětlil mi, že zatím ne, ale na druhou stranu ženy hrají důležitou roli při skládání sestavy k zápasu. Jak víme od Godarda, žena umí zabíjet, i když má něžná ňadra a oblé hýždě. Žena může zmasakrovat celý svět, brání-li svou svobodu. A tak se často stává, že v obraně své svobody, vezmou ženy svobodu některému hráči.

Celé zápasové drama ukončil Martin trefou na 6:3. Tím konečně zlomil odpor soupeře. Banana Chiquita si tak mohla vychutnat sladkou výhru a fanoušci Banány mohli opět otevírat šampaňské a připíjet na další dva body.

Ve dveřích ambasády jsem poznamenal, že hráči Banány musejí fotbal zkrátka milovat. S hořkým úsměvem na tváři mi kapitán týmu odpověděl, že kdyby fotbal mohl mluvit, řekl by před posledním zápasem Chiquitě stejná slova jako Jeane Sebergová v U konce s dechem: Zůstala jsem s tebou, abych zjistila, jestli tě miluju. Nebo jestli tě nemiluju. A protože jsem k tobě krutá, tak to dokazuje, že tě nemiluju.

Alexis Duterte