Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 0
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Fanda,Zelí,Tomas,Syky,Deja,
Beny,Miko,Martin2022,

gl2x Deja,Tomas,2x Miko,

Zápasy 1. kolaAktuální Tabulka
Airconquest F.F.C. vs. Los Niňos M.B. 1:6
Skleňák AC vs. Pražská eS 5:0
Masokombinát vs. Viktorčin smích 5:6
Braník City vs. Galantní jeleni 3:0
Greenhorns FC vs. Libeň SK A 4:1
Banana Chiquíta vs. Kerata Chíjos 5:1
Per aspera ad astra

Banana Chiquíta - Kerata Chíjos 5 : 1 [ Kolo: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Petr Koubský

Nejmenovaní insideři z NASA nabízejí překvapivý důvod selhání mise Artemis 1. Umělá inteligence NASA prý navrhla, aby čtvrtý člen posádky budoucí mise Artemis 2 byl hráč Banany Chiquity a nikoli kanadský astronaut podle dřívější dohody. Výsledkem byl politický chaos, který přerostl v odvolávání startů rakety, kontrole umělé inteligence, ale také hledání vhodného hráče Banany Chiquity pro let na Měsíc. Možná už začínám chápat, proč mě americký kolega vytáhl na pivo do Běchovic a potom mě nutil se dívat na zápas Banany Chiquity.

Where is Alamar? Byla jeho první otázka. Nejspíš si myslel, že Alamar stále hraje za Banány. Co se týká fyzické připravenosti, byl by to zřejmě ideální kandidát, ale bohužel jsem musel svého známého zklamat. I bez Alamara Chiquita vstoupila do utkání velmi aktivně. Snažila se držet míč a hledala skuliny v obraně soupeře. Její kombinace bohužel často končila v předbrankovém prostoru, kde už se nedařilo nacházet volného hráče, který by zakončoval. I z tohoto důvodu poprvé udeřil Deja krásnou individuální akcí. Převzal míč na polovině hřiště a překvapil soupeře důrazným sólem jako vystřiženým z Amerického fotbalu. Chiquita se mohla uklidnit. Zatleskal jsem gólu a všiml si zarmouceného výrazu mého amerického přítele: No Deja no, kroutil k mému překvapení hlavou a škrtl ve svém notýsku bezpochyby jednu z hvězd celého zápasu. Individuální sólisté zřejmě nejsou to pravé ořechové pro NASA. V prvním poločase Chiquita přidala ještě jednu branku a přežila infarktový závar před svou brankou, kdy soupeř nejdřív trefil břevno a dorážku reflexivně vyrazil brankář. V ten moment se mému americkému příteli zablýsklo v očích, ale jakmile v druhém poločase brankář Chiquity namazal soupeři na gólovou šanci, přišlo nemilosrdné škrtnutí v notýsku. Lehkomyslnost se ve vesmíru holt neodpouští.

V horké kandidáty se postupně vyprofilovali Zelí a Miko. Oba díky své orientaci a práci na malém prostoru. Nezapomeňme, že kabina lodi je sotva pět metrů široká a tři metry vysoká. Je zaplněna nejrůznějším vybavením a pracují zde čtyři lidé po dobu zhruba dvaceti dnů. Pohybovat se zde bude podobné kličkování na hřišti. Miko má ještě tu nespornou výhodu, že je mladší než Zelí, a právě věk by mohl nakonec hrát pro Mika.

Ve druhém poločase soupeř snížil hlavičkou po autovém vhazování, ale chleba se lámal až s penaltovým zákrokem Martina. Na hranici vápna podrazil soupeře, který se velmi ochotně svalil k zemi. Faul to byl, ale zda přímo ve vápně o tom by se dalo diskutovat. Pamětníci Banany Chiquity si možná pamatují, že na stejném hřišti se už jednou proti Banáně kopali panalty. Rozhodovalo se v nich, kdo bude postupovat dál v poháru. Tehdy jako dnes brankář Chiquity souboj ustál. Soupeř evidentně nevydržel s nervy a řešil penaltu razantní střelou bez umístění. Ta se odrazila od brankáře, který si poradil i s nepříjemnou dorážkou. Chvilku na to, začala Chiquita na hřišti absolutně dominovat a postupně pohodlně navyšovala svůj náskok. S větším sebevědomím rostl klid na kopačkách Banány. Ta čím dál víc držela míč a dařilo se jí kombinovat.

Nakonec nezapomeňme zmínit černé koně pro let do vesmíru. Tím se zdají být Syky s Benym. Jako obránci přerušili řadu drobných akcí soupeře hned v jejich zárodku. Projevili předvídavost a někdy i bezhlavou odvahu. A odvahy té bude potřeba spousty. Je třeba si uvědomit, že astronauté v době startu sedí na jedné obrovské výbušnině. Pro představu devadesát šest procent hmotnosti rakety v době startu je vysoce hořlavé palivo.

Těžko říct, jak to s misí NASA Artemis 1 a 2 dopadne, ale vyhlídky Banany Chiquity na úspěchy v sedmé lize jsou mnohem realističtější. Jen pro zajímavost. Banana Chiquita hraje sedmou ligu teprve potřetí za celou dobu své existence. Naposledy to bylo na jaře roku 2005! Zkušeností je tedy na rozdávání a první zápas tomu napovídal, jak po herní tak výsledkové stránce. Nezbývá než popřát NASA i Bananě Per aspera ad astra.

Petr Koubský