Banana Chiquíta vs. Gumídci Méďové FC 13:2
Deportivo Estudiantil FC vs. Modrý Svině A 3:4
Morová rána 1.FC vs. Raiffani 3:2
Efficenza AC vs. Palouk SK 1:6
Gumídci doskákali

Banana Chiquíta - Gumídci Méďové FC 13 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Jiří Kejval

Banana Chiquita se ke své hanbě zařadila mezi týmy, které využily nepříliš známé pravidlo soutěžního řádu PSMF číslo 6.5.9. Toto pravidlo, jenž mělo být dávno zrušeno, ustanovuje, že tým, který dva krát po sobě vyhraje soutěž, může ve své třetí sezóně proti vybranému soupeři odehrát celý zápas s hráčem navíc s tak zvaným žolíkem. Marně už několik let ve jménu českého olympijského výboru bojujeme proti dopingu, mužům závodícím s ženami, proti atletům s protézami a konečně proti pravidlu 6.5.9.

Už před zápasem bylo nápadné, že se Chiquita připravuje bez fenomenálního útočníka Šindyho. Při pohledu na tabulku by jeden nevěřil té troufalosti. Ale ouha záhy se vše vysvětluje. Chiquita posílá jednoho Gumídka domu. Marné jsou prostesty kapitána soupeře a jeho telefonáty na všechny strany. Neznalost pravidel neomlouvá. Chiquita vědoma si své převahy, sahá od začátku k experimentu. Pepa jde do obrany a na hrot se vysouvá Syky. Kdy jindy si vyzkoušet několik možných taktických variant než proti oslabenému soupeři. Prvních několik minut sice patří Banáně, ale zatím netlačí tolik na pilu. Čas hraje s nimi. Skóre otevírá až po chybě soupeře při jeho vlastní rozehrávce. Poté během několika minut Chiquita přidává další dvě branky a odmítne jakékoli drama. Čest soupeři, který nic nevzdal. I proti přesile si Gumídci vytvořili několik slušných příležitostí. Zvlášť Pepa se učil novému kumštu, který mu evidetně moc nevoněl. Nicméně i tak po prvním poločase svítí na tabuli skóre 6:0.

Sám jsem žádal Bananu Chiquitu, aby ve jménu fair-play odvolala příšerné pravidlo 6.5.9. Odvoláme, zaslechl jsem z chumlu hráčů potěšen, že mají ještě kousek cti v sobě. Bohužel jejich odpověď pokračovala: …odvoláme brankáře do pole. V ten okamžik jsem zkameněl. Tady už to zavánělo opravdovým výpraskem se vším všudy. Kapitán Chiquity si vyměnil své místo s Alamarem. Gumídci mohou jen děkovat Alamarovi za to, že kapitánovi nepůjčil své trenýrky. V gólmanských teplákách se hraje přeci jen s hendikepem. Každopádně druhý poločas jsme sledovali zápas nahoru a nahoru a nahoru a dolů a nahoru. Nemusím, doufám, vysvětlovat, kdo stál kde. Gólově se o jednoznačnou výhru nejvíce přičinil Tomas. Buretrick do sítě soupeře hovoří za vše. Hatrick vsítil Syky, který se tak odměnil za důvěru v útoku. Po dvou gólech přidal Zelí s Pepou a poslední gól zařídil kapitán Banany Chiquity, který jinak zásoboval své spoluhráče přesnými pasy a tu a tam troufalou kličkou založil protiútok soupeře. Gumídci se trefili dva krát, čímž alespoň překazili Banáně rekordní výhru. Tou stále zůstává výhra proti Bum baru 12:0 z třináctého května 2009. Nicméně do žádné jiné sítě se Chiquita netrefila třináctkrát jako dnes.

Banana Chiquita předvedla, že bonusy ve smlouvách jsou nad fair play. Do posledního kola tak vstupuje z relativně komfortní pozice. Samozřejmě stále se může stát, že se po prohře v posledním kole bude pakovat do páté ligy. Na rozdíl od některých jiných týmů, má však všechno ve svých rukách.