Švárni šuhaji vs. Lucián FC B 3:6
Modrý Svině A vs. Indus 1:1
Démoni vs. Footside 3:7
Taxík

Banana Chiquíta - HNK Praha FC 1 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Monika Absolonová

Společně s Českou televizí jsme se chystali na comeback pořadu Taxík. Bohužel se nám stal osudný hned první pilotní díl, kdy jsem úplnou náhodou vzala na Smíchově do auta tři členy Banany Chiquity. Spěchali na zápas. Každý uzavřený ve své bublině. Nikdo neměl zájem soutěžit. Naopak jsem se dostala do nepříjemné situace, kdy jsem musela najít nejrychlejší cestu na Opatov. Přijeli jsme pozdě, ale shovívavý rozhodčí a soupeř souhlasili s posunutým začátkem zápasu.

Od prvních minut měla Banana opticky navrch. Lehká územní převaha proti soupeři, který v ničem příliš nevynikal, se měla velmi snadno zužitkovat. Po krátké domluvě s produkcí vytahuji blok s otázkami a snažím se běhat po lajně s hráči a přitom jim dávám otázky a zapisuji jejich odpovědi. První poločas je plný hledání. Hráči Chiquity hledají recept na obranu soupeře a také odpovědi na mé otázky. V soutěžním kvízu se jim daří rozhodně lépe. Ne nadarmo většina vystudovala prestižní gymnázium na Pražačce. Ale rozhodčí ukončuje první poločas už ve dvacáté minutě. Hlavním důvodem je pozdní začátek zápasu. Tohle rozhodnutí ublížilo spíš Banáně Chiquitě. Zaprvé se přerušil narůstající tlak Banany Chiquity a zadruhý poločas začal prakticky okamžitě po výměně stran bez odpočinku.

I tak do druhého poločasu vstoupili lépe hráči ve žlutém. První gól vstřelil žolík z obrany Radek. Muž s famózní formou byl opět ve správný čas na správném místě. Dosud v utkání spíš brousil soupeřům jejich kotníky, ale teď ukázal i své útočné přednosti. Okamžitě jsem ho vyzkoušela chytákem, kdy jsem se ho zeptala na hlavní město státu Baku. Možná jsem ho zbytečně rozhodila, protože od té doby v útoku zneviditelnil.

A bohužel přišla odpověď soupeře. Z nenápadného trestného kopu snížil na konečný výsledek 1:1. Na první i poslední pohled všechno vypadalo na chybu brankáře, který neodhadl lehký oblouček do svého vápna a prohrál souboj s útočníkem. Málokdo si všiml, že ho v té chvíli vyrušila bonusová otázka našeho kvízu.

Ve zbytku utkání se Banana Chiquita snažila soupeře přetlačit. Někdy chyběla přesnost jindy síly, a tak se oba týmy museli smířit s dělbou bodů. Náš pořad to u testovacího publika prohrál. Převážil názor, že naší vinou Banana nazískala plný počet bodů proti slabému soupeři, kterého by za normálních okolností převálcovala. Tímto se všem příznivcům žlutých omlouvám. Je mi to líto a zcela upřímně pláču.