Homunculus vs. Palmeiras Prosek 7:5
KáGéčko A vs. Modrý Svině A 1:4
Footside vs. Banana Chiquíta 4:5
Hedvábná stezka

Footside - Banana Chiquíta 4 : 5 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Vladimír Dlouhý

Na letišti jsme se sešli skoro všichni: Obchodníci, Prezident s doprovodem, poslušný Jarda Jágra a… Rozhlížím se kolem dokola, ale kapitán Banany Chiquity nikde. Ihned mě napadlo, že nás nechal na holičkách a chystá se na zápas Hanspaulské ligy. Narychlo jsme posunuli odlet do Číny a osobně jsem spěchal na Pražačku.

Přijel jsem ve chvíli, kdy začal zápas. V brance jsem poznal druhého brankáře Chiquity Máru. V čínské provincii Chan je pro něj připravená ředitelská židle místního sportovního gymnázia, jen podepsat pár smluv. Tým Footside chytl začátek zápasu a jejich převaha vyústila v první penaltu. Ani nevím, jak se to všechno semlelo. Zrovna jsem hledal stánek s občerstvením, kde bych si mohl vychutnat brazilskou kávu s koňakem, ale nikde nic. V tomto směru Hanspaulská liga stále nenaplňuje svůj obchodní potenciál. Penaltu soupeř s přehledem proměnil a záhy dokonce zvýšil na dva nula. V ten moment jsem se začal o Chiquitu bát. Jako zkušený obchodník jsem cítil, že je na čase opustit projekt. Zvedal jsem se z betonových schodů, když mě Šindy znovu posadil na zadek. Svou typickou akcí vstřelil kontaktní gól. Možná už stárnu a nedokáži správně vyhodnotit investiční příležitosti, říkal jsem si v duchu. A taky že jo.

Levý obránce Radek neustále běhá po čáře nahoru a dolu jako pumpička. Vždy se zastaví u soupeřovy tyče, krátce u ní vydechne, a když ho tam nikdo nenajde, pokorně sklopí hlavu a vrací se zpátky. Ten by v Číně zapadl, říkám si a v ten okamžik ho nachází u tyče spoluhráč a je srovnáno. Začínám se potit a do poločasu to není ještě všechno. Tomáš se ocitl ve vápně s míčem na noze a to muselo skončit gólem. Valím se k hráčům, abych jim pogratuloval a zároveň nabídl ekonomickou rozvahu do druhého poločasu. Teď je šance zúročit zkušenosti, udělat ze sebe úspěšnou firmu, odrovnat konkurenci. Soupeř je teď přinucený investovat, chvíli bude zlobit, ale pak jim zlomíme vaz několika chytrými akvizicemi, vysvětluji o překot hráčům a ti ani nedutají.

Ještě než začne druhý poločas, vysvětlí se i absence kapitána a útočného esa Mlkyho. Oba jsou na cestě do Číny. Jeden jde pěšky a druhý běží. Prý celý projekt Hedvábné stezky pochopili jako charitativní cestu do Číny. Kde se připojí Jágr s Nedvědem? Zaslechl jsem ve sluchátku poslední otázku, kterou ovšem přerušil hvizd rozhodčího.

Druhý poločas začal přesně podle mých hypotéz. Footside se nadechují k agresivní kampani. Sází všechno na jednu kartu a přitom přehlíží několik důležitých statistických ukazatelů. Sice srovnávají a dokonce jdou do vedení, ale jsem naprosto klidný. V nejhorším jsem připravený nabídnout rozhodčímu obálku s nabídkou čínského angažmá v místní amatérské soutěži. To víte, ne nadarmo se volnému trhu říká volný. Jenže nic takového nebude potřeba. Pumpička se nazadrhne ani na konci zápasu a Chiquita dokonává obrat.

Tenhle zápas Chiquitě sedl. Hráči se nerozptylovali chybami brankáře, který tým několikrát podržel. (Však už se na něj v Číně těší). Pět vstřelených gólů je samo o sobě velmi slušnou vizitkou útočné síly. Sumasumárum po tomto zápase bych se nebál do tohoto týmu investovat.