Hvězda zápasu - Mlky Hlasuj!

Mlky Známka: 4.33

Hlasovalo: 7
Kritik: Alamar
Fans: Petr
celkové výsledky
 

Pořadí

  1. Mlky 4.33
  2. Alamar 4
  3. Tomas 4
  4. Syky 3.67
  5. Fanda 3.5

Statistika Zápasu:

Sestava: Fanda,Zelí,Tomas,Mlky,Petr,
Alamar,Syky,Radek,

glAlamar,Petr,Mlky,Tomas,

Zápasy 2. kolaAktuální Tabulka
Rum Zahořany HT vs. Footside 1:5
Modrý Svině A vs. Homunculus 2:8
Palmeiras Prosek vs. HNK Praha FC 3:1
Lucián FC B vs. KáGéčko A 1:3
Švárni šuhaji vs. Indus 2:7
Banana Chiquíta vs. Démoni 4:2
Černá (fotbalová) díra

Banana Chiquíta - Démoni 4 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Stanislav Mihulka

Jistě mnozí z vás vědí o vědecko-historickém milníku, ke kterému došlo v minulých týdnech. Vědeckému týmu Event Horizon Telescope se povedlo pohlédnout do oka nicoty. První fotografie černé díry obletěla svět. Během přípravy na vydání článku jsem měl příležitost vidět zápas Banany Chiquity a cestou domů mě napadla nejedna paralela mezi černou dírou a fotbalovým týmem Banany.

Za prvé je nesmírné náročné obě tělesa pozorovat. Řada fotbalových expertů přede mnou studovala hru Banany, dokázali leccos popsat a odvodit, ale nakonec především vycházeli ze statistických výsledků a jádro Banany Chiquity nenahlédli. Vezměme to popořádku. Mezi pozorovatelné vlastnosti černé díry řadíme hmotu, moment hybnosti a elektrický náboj. K zápasu s Démony nastoupila Banana Chiquita dostatečně hmotně zajištěna. Dva muži na střídání, mezi nejtěžší prvky bychom mohli najít Sykyho s Tomášem. Oba hrající de-facto proti sobě na odvrácených pólech hřiště. To samozřejmě přispívá ke stabilitě hry, kdy se lehčí prvky mohou mezi těmito pilíři volněji pohybovat. Čímž narážím na moment hybnosti. Ten navyšuje přítomnost Mlkyho s Alamarem. Nerad bych zatěžoval čtenáře detaily a tak si dovolím říct, že další pohyblivé části se pohybují buď chaoticky buzeni nestálými energetickými pulzy anebo je rovnou můžeme nazvat statickými. Co se týká elektrického náboje, je Banana Chiqiuta silně nabité mužstvo. Negativní náboj je často spojován například s brankářem anebo s útočníkem Šindym. Oba dokáží svým výkonem v ostatních vyprodukovat silné negativní záření. Naštěstí je celá řada ostatních hráčů, kteří svými finesami září na hřišti v čistě pozitivnímu duchu, nicméně na všech aktérech je pozorovatelná nestálost elektrického náboje a k jejich přepólování může dojít chaoticky v každé vteřině zápasu.

Mač s Démony mou teorii jen podpořil. V první polovině Banana Chiquita nabídla soupeři dva góly, vždy po ztrátě na vlastní polovině, když se snažila přejít do postupného útoku. Mohli bychom nashromáždit spoustu dat o převaze Banany, ale evidentně v jistých důležitých parametrech Chiquita vykazuje křehkost vlastního ekosystému. Bohužel ale není v našich silách tyto parametry lépe popsat, často mizí pod horizontem událostí v jedné singularitě, která je často popisována slovy: Je to na hovno.

Na druhou stranu ještě existuje další neobvyklý jev, který se váže k černým dírám. Tím je obří energetický výtrysk hmoty. K něčemu podobnému zřejmě došlo ve druhém poločase, kdy Banana Chiquita zcela otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Jak k něčemu podobnému může dojít? V principu jde o synergii hmoty, momentu hybnosti a elektrického náboje. Banana Chiquita se prosadila především krásnými brejky, ale třeba i několikrát opakovanými doklepávkami z bezprostřední blízkosti soupeřovi brány. Démonům docházeli ke konci zápasu síly, a tak se Banáně podařilo připsat nejen první jarní body do tabulky, ale zároveň odčinit letitou porážku se stejným soupeřem.

Banáně přeji, co nejvíce podobných výsledků při jejich letu fotbalovým vesmírem, kde se zdá, že čas od času schází logika a vítězí chaotické a nepopsané síly. Forever Banana Chiquita.

Stanislav Mihulka