Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 8
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Fanda,Zelí,Tomas,Mlky,Petr,
Alamar,Syky,Radek,

glSyky,Mlky,

Zápasy 1. kolaAktuální Tabulka
Banana Chiquíta vs. Švárni šuhaji 2:5
Homunculus vs. Lucián FC B 5:8
KáGéčko A vs. Indus 1:3
Footside vs. Palmeiras Prosek 1:3
Démoni vs. Rum Zahořany HT 3:0
HNK Praha FC vs. Modrý Svině A 2:9
Zkáza Banany Chiquity

Banana Chiquíta - Švárni šuhaji 2 : 5 [ Kolo: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Martin Myšička

Divácký ohlas na náš aktuální miniseriál sebou přinesl nepříjemný tlak na jeho další pokračování. Naštěstí jsme našli šalamounské řešení. Natočíme jeden bonusový díl, který se nikomu nebude líbit a tím pohřbíme celou sérii do kanalizace televizních dějin. Půjde o divadelní adaptaci fotbalového zápasu Banany Chiquity se Švarními šuhaji. Poprvé v celé sérii budeme hrát. Totiž přijmeme jiné role než sami sebe.

Po zhlédnutí celé předlohy jsme si rozdělili role. Mlkyho dostal bez debat Ivan Trojan. Je z nás nejzkušenější fotbalista a podobně jako Mlky oblékal dres pražských Bohemians. Okamžitě také vystihl psychologickou hloubku své postavy: Mlky v Banáně Chiquitě je podle Ivana Messi v Argentinské reprezentaci. Všichni na něj spoléhají, ale na hřišti mu nikdo nerozumí. Připravuje pro své spoluhráče řadu šancí, které by v Barceloně skončili gólem, ale nikoli modrobílém dresu Argentiny. Tohle by nikoho z nás nenapadlo. Ivan je zkrátka špička.

Šindy přišel na hřiště v novém účesu alá Ronaldu a hned po rozehrání se ujmul neobvyklého sóla, po kterém přišla propagační střela do náruče brankáře. Typická akce pro sportovní bulvár. Právě tyhle dvě věci rozhodly ve prospěch Veroniky Kubařové. Verča Šindyho zahraje levou zadní. Hvězdné manýry zná a s bulvárem to umí. To že si úvodní akcí vystřílí prakticky všechen prach, ji raději nebudeme říkat…

S rolí Tomáše jsme byly na vážkách. Přišel pozdě na zápas a celou dobu jakoby se hledal na hřišti, až z něj za ne zcela jasných okolnostní úplně zmizel. Dlouho to vypadalo, že si ho střihne Pavel Šimčík, ale pak jsem dal na svou intuici a obsadil ho Babčákovou. Oba mají podobný smysl pro humor a snad i ten sex-appeal.

Pro Pavla Šimčíka jsme nakonec vybrali vděčnou roli smolaře zápasu. Pavel sice namítal, že smolaře hraje furt, ale když on je v tom fakt dobrej. Obsadí Sykyho, který neúmyslně poslal v prvním poločase soupeře do první velké šance a ten se ujal překvapivého vedení. Pro řadu fotbalových odborníků byla tahle situace naprosto klíčová. Bod zlomu celého příběhu. Chvíle, po které již není cesty zpět. Co na tom, že Syky ve druhém poločase hezky snížil. To už byla jen slabá náplast.

Na Zelího už se nemůže dočkat Jarda Plesl. Vytvořil si speciální kartičky se všemi dostupnými hláškami. Nechal si v maskérně vytvořit jizvu v oblasti klíčové kosti. Všude teď běhá s balonem, doma si vyvěsil rozpis Banány Chiquity a neustále řve na Veroniku, aby začala kurva makat. V koutku duše se modlí, aby minisérie pokračovala, protože moc dobře ví, že jeho role má velký potenciál stát se pilířem celé další série. Pokud se tedy nezraní…

Bratry Vojtěchy nemůže hrát nikdo jiný než David Novotný s Hynkem Čermákem. David si samozřejmě střihne mladšího fotbalově vytříbenějšího Honzu. Kdyby se byl Honza soustředil jen na obranu, byla by to nedobytná pevnost. Ale v tom je právě největší konflikt Davidovy postavy, která se hrne do útoku a často zastiňuje všechny útočníky. David sám za sebe říká, že jakmile dostane míč, vidí černě, rozbíhá se do útoku a v ohňostroji kliček hledá gólovou šanci pro své spoluhráče.

Hynek Čermák si brousil zuby především na Pepu, ale ten k prvnímu zápasu nenastoupil, a tak musel vzít za vděk klidným Radkem, často velmi osamoceným mužem v děravé obraně. Nakonec i Hynek uznal, že mu tahle role bude sedět. Mám rád postavy průserářů, kteří nemají jediný hvězdný okamžik….

Posledním hráčem na jevišti bude role věčně chybujícího brankáře. Tady byl výběr velmi jednoduchý. Role se ujme zkušený Miroslav Krobot. Oba toho během hraní moc nenapovídají, ač by ze své pozice měli hru řídit. Ale tím podobnost nekončí. Brankář Banany Chiquity nechává často lehké střely proklouznout kolem sebe do sítě. Mirek si také nevšímá jednoduchých a laciných myšlenek, ale soustředí se především na ty obtížnější, nebo si to alespoň myslíme…. Když jsem se ho zeptal, co by měla Banana Chiquita udělat, aby příště vyhrála zápas, odpověděl po svém a přitom geniálně: Hrát fotbal!

Martin Myšička