Banana Chiquíta vs. Omlékované Sojky 3:1
Vibromax 1985 vs. Prosím, nesmějte se 1:2
Sorry FC vs. ONBLACK 4:4
Omlékované sojky bez bodu

Banana Chiquíta - Omlékované Sojky  3 : 1

Mario Goetze - Chiqu

V neděli večer se dočkalo celé Německo titulu mistra světa, když ve finále rozhodl o vítězství svého týmu vynikající Mario Goetze. Ten samý hráč si krátce po utkání odběhl pro dres Banany Chiquity a hrdě s ním obíhal nejslavnější stadión Brazílie Maracaná, aby vzpomněl i na všechny neprofesionální fotbalisty, kteří milují fotbal stejně jako on sám. Prostřednictvím symbolického dresu tak patřil večer nejen vítězům na hřišti, ale i těm kteří finálové utkání sledovali z televizních obrazovek.

Posilnění tímto krásným gestem jsme vyběhli ke druhému utkání Letního poháru. Krátká letní přeháňka nám dala vzpomenout na první zápas s Vibromaxem. Naštěstí tentokrát nepršelo dlouho. Začátek zápasu nestihl Deja se Zelím a na naší kombinaci to bylo znát. Naštěstí jsme se narozdíl od soupeře mohli opřít o naše zkušenosti a pomalu jsme krok za krokem přebírali otěže zápasu. Naše snaha vygradovala v poslední desetiminutovce. Ve velké šanci se ocitnul Deja, když zkoušel přelobovat brankáře, ten však tygřím skokem ještě vytlačil míč mimo své tyče. O pár minut později souboj stejných hráčů dopadl ve prospěch Deji. Krásnou hlavičkou po Honzově autu otevřel skóre.

Druhý poločas nabídl méně fotbalové krásy, ale více gólů. Nejdřív se nám podařilo obrat o míč sojku sólistu a z protiútoku jsme udeřili. Konkrétně Štěpán oslovil Zelího krásnou křížnou přihrávkou mezi obránce a Zelí zavěsil nad padajícího gólmana. Soupeř vykřesal pro sebe šanci po sérii rohových kopů. Jeden z nich dokázal proměnit v gól, ale k souvislejšímu tlaku se naštěstí nedostal. Klid do naší hry přinesla spolupráce Zelího s Benym. Právě Beny si naběhl do vápna na přihrávku a z bezprostřední blízkosti se nemýlil.

Klidný zápas jsme vyhráli 3:1. V týmu panuje dobrá nálada, i když prostoru pro zlepšení máme spoustu. Například bychom měli hrát více po zemi a neztrácet míče při rozehrávce. Samozřejmě děkujeme do Německa, kam obratem posíláme skutečný žlutý dres Banany Chiquity.