Sestava: Fanda, Honza, Andre, Zelí, Tomáš, Kuba, Syky, Vata, Karel

gól

První kolo poháru 2013

Banana Chiquita - Kalich Club Žižkov 7:0

Chiquita Ligová sezóna již pomalu klepe na dveře, ale již teď se odehrávají první kola Ligového poháru. Los nám do prvního kola připravil soupeře ze středu tabulky 6. ligy Kalich Club Žižkov. S tímto soupeřem jsme ještě nikdy nehráli. Utkání začalo už od 8:45 na takřka domácím hřišti na Pražačce. Kromě Mlkyho, Pepy, Petra a zraněného Vaty, jsme se sešli prakticky v celé sestavě.

První minuty se více méně oba týmy jen oťukávaly. Chvíli trvalo než se usadila souhra. Napůl zraněný Honza zaujmul místo posledního hráče, který rozdává přihrávky a vůbec diriguje hru. V obraně ho doplňoval Andre, Syky a Karel. V útoku měl hlavní slovo především Zelí, nepřehédnutelný byl po půlroční přestávce Tomáš. Do útoku se také zapojoval Kuba, který bohužel musel kvůli lýtku před druhým poločasem odstoupit. Soupeř toho moc nenaběhal, což nám v prvním zápase vyhovovalo. Jakmile jsme se na hřišti rozkoukali vedli jsme o tři branky. Dvě vstřelil Zelí a třetí mu ukradl z kopačky Tomáš. Nejvážnější příležitos Kalichu byla hlavička z autového vhazování zkraje druhé půle, která skončila na tyči. Ve druhém poločase se už naplno projevila naše převaha a na soupeře se valil jeden útok za druhým. Ač nás tento soupeř rozhodně naplno neprověřil, tak zápas měl svůj smysl. Ukázalo se, že hráči, kteří chodí v týdnu trénovat, budou letos silnější než loni. Nechme se překvapit, kdo náš čeká ve 2. kole. Je zde možnost, že budeme hrát proti Vojenským lesům, se kterými jsme už jednou v poháru vypadli. Tento tým by nás určitě prověřil mnohem víc. Nechme se překvapit