Hradní Stráž vs. Deportivo Estudiantil FC 1:6
G.I.C La Plate de Cünde vs. Sebranka FC A 1:2
Stará Dáma vs. President FC 1:3
Dvorce SK MPI vs. Porter CF B 1:2
Borussia Bubeneč vs. Arabská 0:6
Šest banánů v Šachtě

Banana Chiquíta - Šachta UK 6 : 1 [ Kolo: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Vítězslav LavičkaZačala nová sezóna a všichni, kdo sledují Bananu Chiquitu se ptají, zda bude opět bojovat o udržení ve třetí lize. Já myslím, že letos čeká Banány klidnější sezóna a první zápas mi zatím dal za pravdu.
Hned první minuty naznačily, že se jedná o první zápas sezóny. Obě mužstva se spíše po delší pauze seznamovala s míčem a kombinace drhly jako křída o tabuli v rukou malého prvňáka. Leč první se přeci osmělila Chiquita. Nejdříve nastřelila 3x tyč a poté se trefil z těžkého úhlu Šindy, kterému se úvodní zápas velmi povedl. Do poločasu ještě Banány uklidnil Viktor. Šachta přitlačila na pilu v úvodu druhé půle, ale narazila na slušně chytajícího kapitána Chiquity, který snad brzy chytí i svou jarní formu.
Vítězný Come-back zažila letní posila Pepa zvaný Kopačka, který se postavil do obrany, kde často laškoval s Mlkym. I on si připsal gól, jak jinak než táhlou pumelicí. Jinak najít nějaký herní systém, ať už v obraně anebo v útoku, byl dnes nadlidský útok. Chiquita měla utkání v rukou a hráči se na hřišti pohybovali více méně, jak chtěli, aby si po dlouhé odmlce zahráli. Co je pozitivní, že nikdo nepropadl a na všech je vidět chuť do hry.
Suma sumárum Šachta UK byla pro Chiquitu na úvod sezóny příjemným soupeřem. Už brzy přijdou mnohem těžší zápasy.