Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 0
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Zelí,Deja,Martin2022,Ondra Chr.,Syky,
Marty,Beny,Miko,Fanda,

glMiko,

Zápasy 4. kolaAktuální Tabulka
Tlakové galoše vs. Prague St. Gentlemen 6:0
Sanitka AS vs. Banana Chiquíta 6:1
Libeň SK A vs. F3N FC B 6:2
Kubrt vs. Habet Praha FŇ 2:2
Traktor Praha A vs. Klucy PFS 6:3
Primitives Prague FC vs. A.Č.A.B. FC 1:2
Křížová cesta

Sanitka AS - Banana Chiquíta 6 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Tomáš Halík

Kdy jindy si připomenout symboliku křížové cesty než na Velikonoce. Křížová cesta se neváže pouze k jedné historické události. Je paralelou k mnoha věcem, které nás potkávají v běžném životě. Uvedu to na příkladu mého oblíbeného týmu Banany Chiquity.

První zastavení se váže k odsouzení Ježíše Krista. Pražský svaz malého fotbalu podobně odsoudil Bananu Chiquitu k prohře ve čtrvtém kole, když ji losem přisoudil tým Sanitky. Nad vším si umyl ruce v podobném duchu jako Pilát Pontský: Vše je ve smyslu zvyklostí a práva v pořádku, nebo snad ne? Banana Chiquita tak musela pozvednout svůj kříž a vydat se na nelehkou cestu proti nerovnému soupeři. Ve třetím zastavení Ježíš padá poprvé pod křížem a Banana Chiquita inkasuje první branku. Taková šmudla, se kterou si nedokázal Deja poradit. Šlo o první klopítnutí. Nic nemuselo znamenat, a přesto napovídalo, kudy se bude zápas ubírat. V dalším zastavení Ježíš potkává svou matku a Banana Chiquita potkává svého kapitána. Brankář Chiquity, jenž si omylem spletl hřiště Meteoru s Motorletem, přibíhá zhruba deset minut po začátku zápasu. Okamžitě se převléká do dresu a utíká do své svatyně. Aniž by se dotknul míče, inkasuje druhý gól Sanitky. V hlavě mi zní slova se Stabat Mater: Kdo nechápe jeho smutek, necítí, co kapitán trpí spolu s týmem?

V dalším zastavení se dozvídáme, že jistý Šimon Kyrénský pomáhá Ježíšovi nést jeho kříž. Podobně Chiquitě v poslední době pomáhá celá řada méně či více známých hráčů. Tentokrát se k týmu připojil Ondra z Chroustovy Lokomotivy. Odehrál dobrý zápas. Rval se především v útoku, kde několikrát dokázal vybojovat míč a připravit pro své spoluhráče šance ke skórování.

V šestém zastavení podává Veronika Ježíšovi roušku, aby do ní otřel svou tvář. Zde pomohl Chiquitě rozhodčí, který odpískal poločas. Hráči vzali do ruky pití a ručníky, které uchovávají pravou propocenou tvář týmu. Každému bych doporučil, aby se na tyto takřka relikvie zaměřil, pokud chce měřit úsilí, s jakým tým každý zápas pracuje. Pán Ježíš padá podruhé při sedmém zastavení. Stejně tak Chiquita dostává další gól. Úspěšné akce soupeře z druhého poločasu jsou jako přes kopírák. Většinou jde o rychlý brejk do nezformované obrany. Hřiště, spíš malé letiště, dává svými rozměry soupeři další výhodu. Na konci akce přichází přihrávka přes vápno na nabíhajícího útočníka, který se dostane o krok před obránce a v uvozovkách snadno překonává přesouvajícího se gólmana.

Při osmém zastavení Ježíš napomíná plačící ženy. Dokud za Banánu hráli Šindy, André nebo Hynek, bylo běžné po prohraném zápase Chiquity vidět u hřiště zástupy plačících fanynek. Nicméně i teď by se jistě ozvali hráči Banany Chiquity, kdyby kdokoli projevoval lítost nad průběhem zápasu. Pláčete nad námi? Spíše nad sebou plačte.

Deváté zastavení popisuje další pád pod křížem. Další gól do brány Chiquity. Hráči Chiquity se i přes nepříznivý průběh snaží hrát tak, jakoby remíza byla nadosah. Jediným úspěšným střelcem nicméně zůstane štírek Miko. Deja má ke gólu blízko, když se vřítí do otevřené obrany, ale bohužel trefí vybíhajícího gólmana. Krásnou dalekonosnou pumelici vyšle na bránu Syky. Pravou šajtlí se opře do míče, který se lehce otře o břevno v místech spojnice. V obou týmech to v tu chvíli jen obdivně zašumí. Leč Banana Chiquita je tímto prakticky vysvlečena do naha, jako pán Ježíš, kterému kati berou jeho roucho. V zásobě už není nic, čím by mohla soupeř překvapit.

Při jedenáctém zastavení je pán Ježíš přibit ke kříži a Sanitka se naposledy trefuje. Z poloviny hřiště přichází zacloněná střela. Před nepřipraveným gólmanem ještě jednou skočí a je vymalováno 1:6. Ozve se poslední hvizd píšťalky. Je dobojováno. Banana Chiquita dle všech předpokladů padla. Tělo pána Ježíše je sňato z kříže při třináctém zastavení. Hráči se pomalu trousí ze hřiště. V ten moment snad ani nedýchají, jsou stíny těch, co nastupovali k zápasu. Poslední zastavení popisuje uložení Pána Ježíše do hrobu. To hbité ruce činovníků PSMF ukládájí výsledek zápasu do databáze. Prohra je zpečetěna.

Žehnám Bananě Chiquitě do dalších zápasů. Ať po této prohře vstane, podobně jako se to podařilo našemu Pánu Ježíši a dotkne se znovu fotbalového nebe a všem svým příznivcům, nechť je zdrojem radostí i oporou. Ámen.

Tomáš Halík