Hvězda zápasu - Hlasuj!

Známka: 0
Hlasovalo: 0
Kritik:
Fans:
celkové výsledky
 

Pořadí

Statistika Zápasu:

Sestava: Fanda,Tomas,Mlky,Petr,Alamar,
Krop,Lipi,

glKrop,Mlky,

Zápasy 8. kolaAktuální Tabulka
1.FC Žižkov vs. U.G.A.R. FC 4:0
Bakera vs. Indus 4:7
Bulánci vs. Městská policie 9:2
Gepard AFC vs. Modrý Svině A 8:2
Palouček AC vs. Green shock FC 5:2
Rumpra Praha FC vs. Banana Chiquíta 3:2
Loď se potápí

Rumpra Praha FC - Banana Chiquíta 3 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

 

Zdeněk Hřib

Mé první kroky v roli primátora Prahy budou pro někoho možná překvapivé. Je totiž třeba se vážně zabývat situací v týmu Banany Chiquity. Od začátku sezóny se na tradiční pražský tým valí jedna nepříjemnost za druhou. Je třeba jednat, nabídnout pomocnou ruku. Spravit chátrající mosty nad Vltavou může i můj nástupce, ale tady jde o víc. Sám jsem se v pondělí vydal obhlédnout situaci, abych si udělal vlastní představu.

Okamžitě jsem se dozvěděl o posledních nutných záplatách v sestavě. Ty vyústily v překvapivý krok: Posunu brankáře a kapitána v jedné osobě do pole. Na jeho místo nastoupil nováček v týmu Lipi. Cílem bylo mít alespoň jednoho muže na střídání. Tento odvážný krok může mít politické následky, které si zřejmě dosud nikdo neuvědomuje. Chiquita začala aktivně. Do obrany postavila to nejlepší, co mohla: Alamara s Mlkym a v útoku řádil především Krop. Právě on vstřelil první gól. Soupeř Banánu trochu podcenil. Toho využil Mlky, když vedl protiútok tří proti dvěma obráncům. Ti před ním odcouvali téměř na hranici vápna, odkud se Mlky nerozpakoval zakončovat chytrou střelou k levé tyči. V ten moment jsem už vztyčoval pirátskou vlajku a objednával bednu karibského rumu. Můj preferenční odhad byl levý jak turecká šavle. Soupeř začal tlačit na pilu a výsledkem bylo srovnání stavu ještě v první půli.

Druhý poločas se koráb Banany Chiquity začal čím dál více naklánět, aby se nakonec úplně převrhl a zmizel ve vodách, odkud se body do tabulky nezískávají. Běhavý a rychlý soupeř ovládl střed hřiště. Nenechal Chiquitě prostor k rozehrávce a naopak ji drtil častými brejky přes otevřenou zálohu. Soupeř přidával na tempu, které Banana Chiquita ztrácela. Vynikající Krop se zřejmě díky rozpadající obuvi vytrácel ze hřiště. Obrana byla totálně přetížená a už ji pro útočné snažení chyběl větší drive a prostor. Lipi v bráně dlouhu svými excelentními zákroky držel naději na body. Šindy odehrál v záloze výborný zápas, stíhal se vracet i útočit, ale rozdílovým hráčem se nestal. Tomasovi chyběla větší podpora na hrotu, tohle nebyl soupeř, kterého by drtil svou silou ve vápně. A kapitán? Od začátku zápasu jen alibisticky hledal své spoluhráče nepřesnými nahrávkami nebo zakončoval tak slabě, že o tom nemá smysl hovořit. Prakticky se vůbec nedostal do zápasu. Nechytil se žádnou akcí a od začátku zápasu se nezbavil temného spleenu, který tížil každý jeho krok. Zřejmě by potřeboval mnohem pomalejší zápasové tempo, více elánu a samozřejmě kombinační fotbal. Většina akcí Banány splňuje měřítka ultra moderního fotbalu. Dvě tři nahrávky a zakončení. Tah na bránu s míčem na noze se preferuje na úkor nahrávek s náběhy do volných prostorů.

Možná, že zápas rozhodlo i rozestavení hráčů v poli. Soupeř svého nejslabšího hráče nechal v obraně. Pokud byl překonán, dokázali se za něj hbití hráči vrátit. Tak jako když překazili téměř stoprocentní šanci Mlkyho, který už ve vápně doklepával míč do prázdné branky. Je možné, že obranné duo Mlky – Alamar bylo příliš velkým luxusem. Jak by zápas vypadal, kdyby se jeden z nich posunul do zálohy, to už dnes nezjistíme, ale bylo by dobré se nad tím do dalších zápasů alespoň trochu zamyslet.

Rekonstrukci Národního muzea jsme v Praze zvládli. Teď je třeba opravit zašlý lesk slavného fotbalového klubu. V této sezóně už to zřejmě nebude, ale v té příští raději odstoupím ze své funkce, pokud neuvidím Chiquitu na hřišti zase válet.

Zdeněk Hřib