Gepard AFC vs. U.G.A.R. FC 2:5
Modrý Svině A vs. Indus 6:0
Banana Chiquíta vs. Městská policie 2:3
Nešťastná clavicula

Banana Chiquíta - Městská policie 2 : 3 [ Kolo: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Miroslav Ryska

Přednostou Chirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice jsem už delší čas, ale večerní telefonát k naléhavému případu mě přesto překvapil. Předoperační přípravu jsme s kolegy nechtěli podcenit. Měli jsme k dispozici rentgenové snímky, ale znát detailně příčinu zranění vám někdy pomůže odvést excelentní práci. Právě proto jsme si pořídili nahrávku celého utkání mezi Bananou Chiquitou a Městskou policií.

Jakmile jsem si přečetl sestavu, okamžitě jsem zbystřil, protože třeba pana Mlčkovského jsme měli operovat následující týden! Každopádně Městská policie začala zápas velmi aktivně a okamžitě se dostala do první velké příležitosti. Naštěstí špatně umístěný balon skončil na noze brankáře Chiquity. S míčem pohyblivější soupeř dál tlačil, ale zahřmělo na druhé straně. Vynikající pressing Šindyho vyústil v chybu brankáře a skórující Pepa neměl se zakončením problémy.

Bohužel tlak Městské policie přinášel ovoce v podobě standardních situací. Výborně hozený aut na střed hřiště si našel náběhem osamocený bek a z voleje nedal brankáři Chiquity šanci. Chiquita se ale velmi brzy oklepala. Do tvrdého souboje se pustil náš budoucí pacient pan Zelenka. Situaci, která z obou stran zaváněla nebezpečnou hrou nebo šlapákem, rozhodčí blahoskloně pustil. Hráči Policie pod tíhou domnělé křivdy přestali hrát. Odražený míč si zpracoval pan Mlčkovský a hru přenesl na pana Kopeckého, který chladnokrevně zakončil střelou k tyči. Městská Policie však ještě do konce poločasu vyrovnala, když do přímého kopu strčil Syky instinktivně nohu. Typický nervový tik, který umíme řešit. Ať pan Sýkora příjde a mi ho těchto tiků navždy zbavíme.

Ve druhém poločase už obě mužstva sázela na jednoduchou taktiku rychlých protiútoků. Městská Policie vše vsadila na svého nejlepšího hráče, který ostatním připravoval jednu zajímavou příležitost za druhou. Banana Chiquita pak sázela na kontry do otevřené obrany. Právě ve druhém poločase došlo k události, která zajímala naše celé oddělení chirurgie. Brankář soupeře vyběhl mimo pokutové území, aby odkopl skákající balón. Ze zálohy ho překvapil pan Zelenka, který nic nedal na váhový rozdíl, dobrý čtvrtmetrák minimálně, a pustil se s brankářem do křížku. Nešťastný pád na rameno zapříčinil okamžitou zlomeninu Claviculy neboli klíční kosti. Několikrát jsme si s kolegy tento moment prohlédli, než jsme uznali, že o povaze zranění máme dostatek informací. Oslabená Banana Chiquita nakonec jednou inkasovala po nešťastné teči pana Mlčkovského, kterému jsem rovnou napsal výstražnou zprávu, ať ho ani nenapadne, že by v pondělí dva dny před zákrokem nastoupil do dalšího zápasu.

Operace proběhla naprosto standardně. Fanoušky Banany Chiquity mohu ubezpečit, že rekonvalescence nemusí být zase tak dlouhá. Dokonce se domnívám, že s třemi ibalginy na poločas by mohl pan Zelenka už začátkem října nastoupit. Škoda, že z prvního zápasu odešla Banana bez bodu, protože průběh utkání sliboval lepší výsledek.