Eden 1999 vs. Raiffani 1:0
Deportivo Estudiantil FC vs. Palouk SK 4:3
Morová rána 1.FC vs. Efficenza AC 2:3
Komentář soupeře

Banana Chiquíta - Modrý Svině A 3 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Rozhodčí

Ofenzivní sterilita pokračovala i s návratem Davida. Stejně jako proti Gumídkům, tak ani proti podobně bránící Bananě Chiquítě jsme se nedokázali pořádně prosadit, nevytvářeli jsme si šance a naopak ztráceli spoustu míčů, čehož soupeř využíval. Přesto jsme dvakrát vedli a byli blízko výhře, v posledních pěti minutách jsme ale udělali dva zásadní individuální chyby a Banana otočila výsledek na 2:3.

Oproti předchozímu zápasu chyběli v sestavě Musa s Viktorem, naopak se vrátil David, který ale stále ještě dobíral antibiotika a na jeho výkonu to bylo hodně znát. Navíc tentokrát hrál hodně zezadu a k moc nebezpečným akcím se nedostal.

V utkání jsme dvakrát vedli, poprvé když Michal prošel s míčem podél celé pravé lajny a z úhlu ho napálil do vzdálenější šibenice. A potom šest minut před koncem po jediné trochu solidní akci v druhém poločase, když jsme konečně ukázali důraz a Michal po Tomášově sklepnutí prošel mezi obránci a prostřelil gólmana.

Jenže vzápětí právě Michal hloupě ztratil míč na půlce a a soupeř bleskově vyrovnal. A dva minuty před koncem rozhodl povedenou hlavičkou, když zakončující hráč byl na zadní tyči úplně sám. V prvním poločase jsme zase inkasovali poté, co se Martin srazil na útočné polovině s Michalem a soupeř využil přečíslení tři na dva.

Nutno říct, že obrat Banany byl zasloužený, protože nebýt Pavlových zákroků a Martina, který dvakrát vykopával míč téměř z brankové čáry, skončilo by to debaklem. Proti dobře zformované trojčlenné obraně soupeře jsme se neprosazovali, sami naopak hráče nedostupovali a brejků proti naší brance bylo jako máku.

Hodnocení utkání:

Opět se ukázalo, že pokud narazíme na soupeře, který je hodně ofenzivní a třeba i kvalitativně lepší, tak nám to paradoxně vyhovuje, protože můžeme bránit a hrát na brejky. Jakmile ale máme sami něco tvořit, máme problém. Postupný útok je v našem podání nekonečná série ztrát míče a když nám přestanou jít i standardky, tak soupeřův gólman může klidně na pivo, protože mu z naší strany nic nehrozí.

Hráč zápasu: Pavel Řeháček

Nebýt jeho zákroků, mohli jsme zápas zabalit už o poločase. Jen ty výkopy...

Zdroj: Modrý Svině