Lucián FC B vs. Lužinýýý Boys 0:7
Sporčestr City FC vs. Yellow Dildos A 3:1
TBC Lachtan A vs. Bílá pohroma 4:2
Ve znamení Jonáše

Banana Chiquíta - GoGo 1.NC 4 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Zdeněk Hopfinger

Vůbec jsme si nepřipouštěli, jaké komplikace způsobíme svým rozhodnutím. Jako když Hospodin poslal proroka Jonáše do Ninive, zachovala se podobně Banana Chiquita na pokyn, aby odehrála druhé utkání v řadě na svém silně neoblíbeném hřišti, totiž na Děkance. Vedení Banany Chiquity vyhlásilo okamžitě bojkot oficiálního bowlingového turnaje, kam poslalo pouze tři hráče s dovětkem, že k fotbalovému zápasu nepřijde nikdo. Tři dny trvalo tajné jednání na neutrální půdě studentského klubu Univerzity Karlovy v Rybě. Po vyčerpávající debatě, kdy hrozil i odchod Chiquity z PSMF, se situace uklidnila a k zápasu mohlo dojít, ač Chiquita neskrývala své rozhořčení.

Na usmířenou jsme při vstupu Banany Chiquity nad hrací plochu vypálili připravený ohňostroj. V sestavě se po dlouhé době objevil zkušený podsaditý bejček Vata. Právě jeho bylo nejvíce slyšet, když se snažil dirigovat hru Chiquity před sebou. Banana od začátku svého soupeře přehrávala. Hodně jsem si za celé vedení PSMF oddychl, že soupeřem není tým jako Sakostra nebo Demoliční četa. I na malém hřišti se Chiquitě dařilo přenášet hru ze strany na stranu a hrozit soupeři. Ve velkých šancích se ocitnul Zelí, kterého vychytal výborný brankář, Petr po solidním zpracování ve vápně trefil břevno. Několikrát jsem už zvedal ruce, samozřejmě tajně v kapsách bundy, aby nebylo vidět, komu vítězství přeji. Soupeř zahrozil především díky jedné brejkové situaci, kdy se neprosadil útočící hráč proti brankáři Chiquity a pak také po rohu, kdy mu scházel větší důraz v brankovém prostoru. Když rozhodčí písknuli konec prvního poločasu, ozval se z tábora žlutých protest proti krátkému poločasu. Čas jsem neměřil, ale slíbil jsem, že druhý poločas bude určitě delší. Okamžitě jsem rozhodčím předal nutné instrukce s dovětkem, že by se jim mohlo stát, že už si v Hanspaulce nezapískají…

Ve druhé půlce se už trochu projevila únava na straně hráčů Gogo, kteří neměli nikoho na střídání. Zápas rozhodla Petrova trefa. Dostal krásnou přihrávku na pravou stranu a z jedničky vystřelil k bližší tyči. Právě rychlost provedení byla klíčová. Výborný brankář hostů podle mého názoru nečekal střelu bez přípravy a vůbec se proti ní nepřemístil. Poté už konečně mohlo přijít útočné gala představení hráčů ve žlutém. Tomáš sahal dokonce po hattricku, ale vynikajícím reflexivním zákrokem mu brankář Gogo třetí gól nedopřál. Třetím střelcem se stal Alamar, který využil dlouhý pas od brankáře a tečovanou střelou vymetl horní roh brány.

Chiquita si výhrou pojistila setrvání v páté lize a dokonce může za jistých okolmostí pomýšlet na postup, pokud vyhraje zbylé tři zápasy. Ve vedení psmf nám spadl kámen ze srdce, protože se nám podařilo v soutěži udržet tradiční hanspaulský tým. Šťastná zpráva o narození syna kapitána Banany Chiquity nás samozřejmě potěšila. Jen jednomu z kolegů se objevily vrásky na čele: Počkejte, až ty jejich děti vyrostou, s těma si ještě užijeme!