Lucián FC B vs. Fugas CF A 2:6
R.I.P. B vs. Sporčestr City FC 0:4
Gumídci Méďové FC vs. Bílá pohroma 2:5
(Spravedlivá) remíza

Lužinýýý Boys - Banana Chiquíta 2 : 2 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Karel Jarolím

Moje pozice reprezentačního trenéra je teď, jak všichni víte, ohrožena, a proto jsem se rozhodl ji posílit poctivě odkoučovaným zápasem Banany Chiquity bez jejích dvou výrazných hráčů. Věřil jsem, že kdybychom zápas zvládli, výrazně by vzrostla šance zůstat u reprezentačního týmu.

Zastávám filosofii, že fotbalový tým je živý organismus a každý zásah se musí provádět s chirurgickou přesností. Když jsem zaslechl, že k zápasu s Lužinami nebudou přítomni Zelí s Radkem, dost mi to zamotalo hlavu, na které mi ze stresu málem začaly růst vlasy. Uvažoval jsem následovně. Alamara jsem posunul do útoku na Zelího post. Tím ovšem utrpěla defenziva, která už byla tak oslabena o Radka. Museli jsme povolat neuzdraveného Andreho a zkušeného Martina.

Již první minuty prozradily, jak je tým Banany Chiquity útočně laděným mužstvem, kde každý bek je zvyklý podporovat útok. V prvním poločase nejvíce zlobil Syky, který trefil dva krát břevno. Ale nejvíc jsem čekal od Alamara. Ten předvedl v prvním poločase slušný výkon, ale k pořádnému sólu se nadechl pouze jednou, kdy nezvolil úplně ideální zakončení. Z mého pohledu prováhal nahrávku na Tomáše a sám zakončoval už z velké blízkosti brankáře. Na druhé straně provětrával obranu prakticky jen jeden rychlý hráč. Dokonce i otevřel skóre chytrou kličkou na střed hřiště a střelou na přední tyč ukrytou pod nohami obránce.

Ve druhém poločase jsme museli přidat, abychom odvrátili blamáž. Podařilo se nám soupeře ještě víc zatlačit. Tentokrát jsme se už dostávali i do vápna, kde se výborně zorientoval Šindy a z otočky vstřelil vyrovnávající gól. Poté se hra otevřela na obě strany. Často jsme zkoušeli soupeře zaskočit rychlou rozehrávkou přes celé hřiště. I to nám přinášelo ovoce v podobě výrazných šancí. Nicméně skóre se nám podařilo otočit spíš z postupného útoku, kdy Alamarovu střílenou nahrávku tečoval obránce do brány.

V tu chvíli jsem věřil, že zápas zvládneme. Ještě jsem si ani nenasadil čepici, kterou jsem po úvodním gólu vyhodil radostí nad sebe, a už jsem musel sledovat srovnání. Nejzkušenější muž na hřišti nezvládl rozehrávku, míč se bleskově vrátil na jeho pozici přímo do souboje s útočníkem. Ten měl navrch a dokázal vystřelit vedle ne úplně zorientovaného brankáře. Ani po tomto direktu jsme nesložili zbraně. Vypracovali jsme si řadu příležitostí. Alamar pálil do obličeje brankáře, Syky s Martinem těsně vedle, Andre nezvládl technický oblouček za gólmana. Už z výčtu jmen je zřejmé, že k ohrožování branky se dostávali především obránci při náběhu z druhé vlny. Samotným útočníkům se ohrožovat bránu soupeře úplně nedařilo. Podstupovali ve středu hřiště velmi těžké souboje a spíš balony sklepávali svým spoluhráčům. Pro všechny to byl fyzicky velmi náročný zápas právě proto, že se nadařilo zakončovat jednoduché akce a že se do útočné hry zapojoval praktycky celý tým. Nedokázali jsme soupeře kombinačně rozebrat ani házenkářsky obléhat.

Banana Chiquita potvrdila, že za svého elitního útočníka v současnosti nemá náhradu a jakýkoli zásah do týmu na hřišti prudce rezonuje falešnými tóny. Remíza není nakonec úplně špatná, i když mně ani Banánům moc nepomohla.