Yellow Dildos A vs. Gumídci Méďové FC 0:2
Fugas CF A vs. Kluci z Vršovic 3:0
Sporčestr City FC vs. Lužinýýý Boys 6:1
TBC Lachtan A vs. GoGo 1.NC 5:11
Na vlastní oči

Banana Chiquíta - Lucián FC B 4 : 1 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Josef Klíma

Odchodem pana Pelty z ČMFS vzala za své řada plánů. Tak například reprezentační stadion. Málokdo už ale ví, že staré vedení plánovalo stavbu Národního fotbalového hřbitova na území dnešního sportovního centra Koráb. Na detaily jsme se přišli podívat přímo na toto místo, kde shodou okolností hrála zápas Banana Chiquita tedy mužstvo, jenž mělo mít na novém hřbitově svůj pozlacený sarkofág.

Scházíme se s vysoce postaveným, nejmenovaným úředníkem ČMFS. Před zápasem si potřásá rukou s kapitánem Banany Chiquity. Rozebírají zápasovou taktiku a složení mužstva, které se stále musí obejít bez zraněného obránce Andreho. V prvních minutách se hraje trochu neučesaný fotbal, ale postupem času je znát, že Banana Chiquita přebírá otěže zápasu. Můj zdroj se mezitím rozpovídává, že fotbalový hřbitov měl navazovat na současný hřbitov, který leží kousek nad hřištěm. Ten fotbalový měl mit rozměry hřiště. V jednom pokutovém území by leželi brankáři: Plánička, Hochman, Věchet, Cháňa, Pech, Burian, Jánoš vyjmenoval mi tajný úředník dlouhý seznam jmen, před nimi měli ležet obránci, pak záložníci a ve druhém vápně útočníci. Jeho slova přerušuje první gólová akce světových parametrů. Krásný ťukes z první vyšperkovaný neuvěřitelnou narážečkou Zelího s Tomášem, zakončuje prvně jmenovaný střelou k levé tyči. Z té akce se nám tají dech a musím souhlasit, že tahle spolupráce by si své pamětní místo zasloužila. Banana Chiquita samozřejmě v tlaku pokračovala, ale trochu se trápila s koncovkou. Soupeř se do pořádné šance dostal až na konci prvního poločasu. Po faulu rozhodčí nechal Luciánu výhodu, se kterou ale naložili velmi špatně a Chiquita z protiútoku okamžitě trestala.

Vedení dva nula a převaha Banany Chiquity se ve druhém poločasu proměňují v naprostou dominanci. Přibývají góly. Hezky z otočky se trefuje Šindy. Jeho střela z hranice vápna se opře o vzdálenější tyč a zapluje do sítě. To už skóre ukazuje 4:0. Soupeř si poté vylévá vztek na Alamarovi. Každý jeho souboj všemožně komentuje a přilévá olej pod vlastní skomírající oheň. Informátor mě nadále zasypává neuvěřitelnými plány, fotbalové míče nad kříži na hrobech, vstupenky do areálu s plastností devadesáti minut, prodej ostatků (svatých) hráčů. Že ne vše je dokonalé, jsme se mohli přesvědčit v předposlední minutě, kdy se po nenápadné akci prosadil soupeř jedním gólem. Skóre 4:1 už zůstalo, stejně jako zůstala idea Národního fotbalového hřbitova pouze na tajném dokumentu ČMFS.

Realita je mnohem zajímavější. Chiquita se opět dotáhla na čelo tabulky. Tomáš nečekaně vévodí statistikám a jedna sázková kanceláře vypsala kurz na to, zda Šindy vydrží celou sezonu střílet branky a zároveň udržet asistence na nule....