Homunculus vs. Růžoví delfínci 97,2 9:2
Planners Prague FC vs. Prokaryota FZ 3:1
GE Team vs. Banana Chiquíta 0:6
Fallimento grande!!!

GE Team - Banana Chiquíta 0 : 6 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Aldo Amati

Italské velvyslanectví je v šoku. Fallimento grande!!! Velký neúspěch. Jsme zdrceni. Tým složený z Italů by měl být ozdobou Hanspaulské ligy a ne jeho ostudou. Fotbal je u nás religione. Těžko se mi hledají slova, ale jako představitel italského státu v Česku, musím vzít na sebe těžký kříž a popsat, co se vlastně stalo.

Od mých přátel vím, co se stalo. Před zápasem všechno vypadalo v pořádku. Naši hráči se rozcvičovali podle aktuální příručky Interu Milán. První minuty vypadaly také dobře, ale pak obránce nechal největší hvězdu Banany vystřelit přímo do šibenice. Putanna madre to bylo víko!!! Gól roku. Bohužel nezůstalo jen u jednoho. Dva prohrané souboje za sebou znamenaly další dvě něštěstí. Nejdřív se Viktorovi vyplatilo sledovat míč a využít katastrofálního neumětelství našeho beka, který si šel pro míč jako by se procházel v Benátkách po promenádě. Potom se znovu trefil Zelí, který vyhrál souboj ve středu pole a svoje sólo proměnil. A to jsme ještě do prvního poločasu museli přežít několik šancí Banany. Sami jsme zazdili jednu tutovku. Scopo sicuro!!! Tři na jednoho. Tre giocatori a nic. Niente. Stačilo jen vystřelit do odkryté brány, ale náš útočník trestuhodně zklamal.

Druhý poločas byl prakticky stejný. Chiquita díky svému důrazu stále dominovala. V jednom souboji nám zranili hráče, ale rozhodčí byl proti nám, jakoby netušil, že stačí jeden pokyn a byl by vyměněn. A to by ještě mohl mluvit o štěstí. Jenže tady by zřejmě žádný rozhodčí nedokázal zastavit rozjetou žlutou macchina. Chiquita využívala velké hřiště, dokázala kombinovat a připravovat si jednu šanci za druhou. Znova se trefil Zelí, Viktor a dokonce Tomáš. Nula šest to je těžká rána do našich postupových plánů. Chtěli jsme s tímto týmem ovládnout celou Hanspaulskou ligu, ale teď budeme muset tým proměnit. Některý hráčům vezmeme pracovní povolení a odjedou zpátky na jih a požádáme o doplnění kádru. Už teď píšu do Říma diplomatickou depeši, která by měla všechno zařídit.

Banana Chiquita tímto vítězstvím překvapivě vstoupila do hry o postup, protože je v druhé polovině sezony čekají soupeři z nižších pater. Tipuji, že právě s těmito soupeři se začne prosazovat Šindy a ještě zamíchá s celkovým pořadím ligových střelců.