R.I.P. B vs. Bronx KKK A 3:0
S nadhledem vs. Borussia Bubeneč 1:7
Banana Chiquíta vs. Banditi z Palmovky 5:0
Motivace - půl vítězství

Banana Chiquíta - Banditi z Palmovky 5 : 0 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Karel Kejval

Hráče Banany zřejmě nikdy nebudou motivovat složité strategie, dlouhé taktické pokyny nebo systémy rozestavení vypadající jako hvězdné mapy. Bylo na čase vyházet všechny odborníky z lavičky Banany Chiquity a předat hráčům životní moudra.

Už delší dobu se Banánům vytýká pomalejší tempo hry a tahle kritika některým hráčům o to víc svazuje nohy. Speciálně pro Tomáše platí Jágrova poučka, že rychlost hry určuje ten, kdo drží puk. Když ho budu mít já, ať si soupeři po ledě klidně lítají nahoru dolů, mně je to jedno. Jakmile Tomáš vzal tuhle větu za svou, okamžitě exceloval. Ve svém tempu nasázel soupeřům dva góly a dostal se do mnoha dalších příležitostí. Na takového Kubu platí zase Zátopek: Nemůžeš? Přidej! A Kuba forčekuje od začátku zápasu do konce, rozbíjí soupeřovi rozehrávku a brána soupeře je pro něj magnet.

Fotbal je opravdu jednoduchý, ale hrát ho jednoduše je složité, řekl Johan Cruyff a měl zatraceně pravdu, a tuhle poučku přišel přednášet Kája mladší. Asi nejnadanějším posluchačem byl Zelí, který ožil a připsal si hned dvě parádní trefy, do každého poločasu jednu. Defenzivním hráčům jsem před zápasem řekl, aby se v obraně nemotali jako Maďaři v kukuřici a vida všem to pomohlo, jen Syky po mně nevraživě loupl okem... Na brankářskou jedničku jsem vytáhl eso z rukávu, samotného Petra Čecha: ...někdy už v desáté minutě vím, že to se mnou budou mít útočníci těžké. Jsem přesvědčený, že neudělám chybu. No a než uplynulo těch deset minut, dva krát se všem fanouškům Banany zatajil dech po nepříliš vzorových řešeních, ale pak už bylo všem jasný, že dneska Chiquita gól nedostane.

V závěru jsem trochu přitlačil na rozhočí, aby je náhodou nenapadlo zápas otočit ve prospěch Banditů a pak už to byla procházka růžovou zahradou.

Všem pochybovačům a soupeřům, kteří tvrdí, že poslední výkon Banany byla jen náhoda, bych rád předal poslední jednoduchou moudrost: Pokud vidíš člověka na vrcholu hory, věř, že tam nespadl z nebe!