Les Miserables vs. Hodkovičky United FC 11:3
Sedm zbabělých B vs. Dvorce SK MPI 4:3
Skif vs. BongoBongo AC 2:9
A.G.Č.V. vs. Banana Chiquíta 10:6
Hořká desítka

A.G.Č.V. - Banana Chiquíta 10 : 6 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Stanislav Bernard

Vysoká prohra Banana Chiquity přinesla vítr do plachet našim marketingovým plánům. Téměř okamžitě jsme zahájili kampaň s názvem Hořká desítka a sládci už pracují na exkluzivní edici svátečního banánového ležáku. Fanoušci dobrého piva a fotbalu se mají na co těšit.

Kde se však vzal divoký výsledek 6:10? Chiquita dopředu tušila, že jí čeká útočně naladěný soupeř a chtěla překvapit ofenzivním fotbalem s důrazem na individuální sílu středové řady. Hrači, kteří na tréninku nazaběhli sto metrů pod šestnáct vteřin nebo 2700 metrů pod dvanáct minut, nebyli k zápasu vůbec nominováni!!! Jedinou výjimku získal brankář a jak se ukázalo nebylo to příliš šťastné rozhodnutí. Neuběhlo ani šedesát vteřin Chiquita už prohrávala 0:2. Ve větrném počasí svitla Banánům šance, když dokázali dokonce vyrovnat na 2:2, ale z příjemného výsledku se radovali jen pár okamžiků a soupeř znovu odskočil.

Druhý poločas už splňoval všechny prvky exhibičního zápasu. Chiquita se snažila tlačit dopředu, ale téměř jakákoli ztráta míče znamenala rychlý protiútok do otevřené obrany. Většinu gólů soupeře zařídil vytáhlí útočník, který byl nad síly všech hráčů ve žlutém. Nakonec Chiquita předvedla řadu krásných fotbalových kombinací a hlavně je tentokrát proměňovala, což byl velký rozdíl proti prvnímu zápasu.

Nejen samotní hráči, ale i experti se dlouho po zápase dohadovali, zda hra Chiquity nebyla příliš riskantní nebo naivní. Podle mého názoru má mít fotbal i pivo říz a plnost. Nemyslím si, že by Chiquita při opatrnějším průběhu prohrála 6:0, ale patrně by to tolik samotné hráče nebavilo.