Ramutant CF vs. PAVAPA Motl 0:4
Sebranka FC A vs. Domácí potřeby A 4:1
Stará garda vs. Banditi z Palmovky 5:9
Závěrečná kanonáda

Tlakové galoše - Banana Chiquíta 2 : 7 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Barbora Černošková

Kolegové z České televize jsou někdy opravdu na zabití. V ponděli mě narychlo požádali, zda bych neodkomentovala zápas mistrovství světa za odvolaného kolegu. Bylo mi řečeno, že hraje Brazílie proti Španělsku ale ve studiu mi pustili přímý přenos zápasu Banany Chiquity s Tlakovými galošemi. Že jde o vtip jsem poznala teprve po zápase, když fotbalový expert Milan Luhový uraženě odmítl odpovídat na mé otázky.

Upřímně musím říct, že mě drobně zarazila nemohoucnost Španělů. Jejich tici-taca postrádala přesnost a Brazilci od úvodu dokazovali, že jsou na domácí půdě a chtějí vyhrát. Během pár minut několikrát vystřelili na bránu a poté se i prosadili ze standardní situace. Přízemní střela z půlky hřiště profrčela mezi nohama gólmana jako posázavský expres tunelem nedaleko Pikovic a věřím, že Španělský gólman Iker Casillas se v tu chvíli musel červenat. Po uklidňujícím gólu se začala probouzet spící hvězda Brazilského fotbalu. Nebyla jsem si jistá, jestli to je nebo není mladíček Neymar. Každopádně tenhle šikovný útočník vstřelil další dva góly. Do poločasu se trefil i soupeř, když gólman Brazilců podskočil dlouhý balon drobně přizvednutý vlastním obráncem.

Ve druhém poločase si Neymar ve žlutém dresu dělal z obrany Španělů dobrý den a střílel jeden gól za druhým. Nakonec se zastavil na čísle 5 a vyrovnal tak rekord Mistrovství světa. Krásnou kombinaci předvedl se svým krajenem hned na začátku poločasu. Pak už působil jako lasička mezi červenými kuželi. Krásný gól předvedl i druhý útočník Brazílie, který využil trestuhodně špatně postavené zdi a z přímého kopu vymetl pavučiny v šibenici Casillasovy brány. Jestli bude někdy Iker přemýšlet o budoucím povolání, měl by se zedničině vyhnout dalekým obloukem. Abych splnila své novinářské poslání, musím se zmínit i o druhém gólu Španělů, který do brány dotlačil, kdo jiný než Neymar, který se poctivě vracel při brejku soupeře a bohužel ho trefil odražený míč od tyče.

Zpátky do obrazu mě dostal po zápase teprve telefonát Míry Bosáka. Vysvětlil mi vše podstatné a dodal, že nemám být uražená, protože jsem měla pravdu, když jsem v přímém přenosu pronesla, že sledujeme zápas fotbalových legend. Chiquita se v posledním utkání zachránila ve čtvrté lize a znovu získala svou tvář po náročné sezóně. Překonala období plné absencí a nepřesvědčivých výkonů. Nyní se všichni fanoušci Chiquity mohou těšit na premiérovou účast v letním turnaji. Tipuji, že skončí hodně vysoko!