Celtic THK vs. Mystique Dynamo CF 2:2
Inter Bubeneč vs. Kříženeček 3:5
Banana Chiquíta vs. PAVAPA Motl 0:6
Šest banánů

Banana Chiquíta - PAVAPA Motl 0 : 6 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

David Lafata

Byl jsem samozřejmě zvědavý na výkon Banany bez tíhy z možného udržení ve 4. lize. Na chvíli jsem uvažoval, že vsadím na výhru Banany své prémie za vstřelené góly, ale nakonec zvítězil zdravý rozum a šel jsem se jen podívat na utkání hrané v bílé mlze a dusivém smogu.

K neuvěření jak snad Chiquita opět inkasovala první gól. Útočník soupeře měl ve vápně dostatek času, aby si z obrany i brankáře udělal dobrý den a zakončil do prázdné branky. Nicméně celý první poločas hrála Chiquita celkem slušný fotbal. V defenzívě zahušťovala prostor, velmi dobře dostupovala hráče soupeře a uprostřed hřiště se snažila o kombinaci. Bohužel se už nedařilo vyvtářet si jasné gólové příležitosti nebo nebezpečné střely na bránu. Vyjímkou byla Pepova dělovka z přímého kopu do tyče.

Do druhého poločasu vešla Chiquita bohužel trochu lehkomyslně, přestala myslet tolik na zadní vrátka a soupeř po zisku míče měl často otevřenou cestu k brance a toho samozřejmě využíval a začal hrozivě navyšovat skóre. Rozdíl mezi oběma týmy byl ve druhém poločase evidentní. Snahu upřít Chiquitě nelze, ale dokud bude výsledkem pouze platonické držení míče uprostřed hřiště, těžko lze očekávat změnu.

Je třeba přidat na dynamice, víc se tlačit do zakončení a být pro soupeře opravdu nebezpečný a zároveň nepropadávat v obraně, aby ztráta balónu neznamenala samostatný únik.