Tycho de Brahe FC A vs. Kapr tým 86 B 4:2
Mystique Dynamo CF vs. Noční dravci 0:6
Hustlaz Pimpz vs. Sokol Vysočany C 5:0
Kumpáni vs. Banana Chiquíta 2:7
Standing ovation for Banana Chiquita

Kumpáni - Banana Chiquíta 2 : 7 [ Kolo:1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / ]

Matin Rueda

Po štastné remíze se Spartou jsem si nechal přebukovat letenku zpět do Lausanne o několik dní dopředu. Chtěl jsem vidět město a náhodou jsem shlédl i zápas Banany Chiquity. Po dnešku můžu říct, že jsem jejich velkým fanouškem. Kéž by přijeli do Švýcarska vyučovat svůj fotbal.

Zápas začal nevýdanou chybou gólmana Chiquity. Tolik chválený gólman z posledního zápasu pozdě odkopl míč a bylo 1:0. S psychikou hráčů vě žlutém to ale nic neudělalo. Od první do poslední minuty hráli stejný trpělivý fotbal a čekali na díry v obraně hostů. Po jednom závaru chytře patičkou srovnal Zelí  na 1:1 a tento výsledek vydržel do konce prvního poločasu.

Začátek druhém půle zcela ovládli Kumpáni. Hodně stříleli, ale přes výborně  bránící mužstvo Banany se prosadili pouze jednou. V tu chvíli jsem si říkal, že je po zápase, ale potom se individuálně prosadil Zelí a násladně z velké dálky Honza. Poté, jak říká můj kolega Chovanec, se hráči Kumpánů doslova zbláznili a do otevřené obrany dostávali jeden gól za druhým. Skóre 7:2 bylo pro ně stejně kruté jako čtvrteční remíza 3:3 pro Spartu.

Zajímalo by mě, kde hráči Chiquity našli tolik zkušeností a fotbalové vyspělosti. Chiquita nemá nejlepší hráče, ale její vnitřní síla je ohromná. Chiquita Forever!