Sestava:
Fanda, Zelí, Šindy, Mlky, Viktor, Hynek, Andre, Jarda, Jakub.

První přípravný zápas

Banana Chiquita - 1. AK ALT 7:1

 

ChiquitaJarní sezóna pomalu klepe na dveře. Po zimní přestávce jsme se poprvé sešli k zápasu a na naší hře to bylo znát. Několik borců mělo v úvodních minutách problémy přesně nahrát a obrana nepůsobila kompaktním dojmem. Přesto jsme byly po celou dobu lepším týmem a zaslouženě vyhráli.
Tým 1. AK ALT se předvedl v dobrém světle a nebýt faktu, že měl pouze jednoho hráče na střídání, je možné, že by byl celý zápas vyrovnaný. Dlouho jsme se nemohli v útoku gólově prosadit, což bych přičítal zejména pomalejšímu přechodu do útoku. Více nahrávek a méně kliček by týmu v útočné fázi pomohlo a samozřejmě také častá střelba. Obranná fáze ukázala, jak je důležité si předem ujasnit posty na hřišti. Občas se stávalo, že druhý obránce útočil anebo ani nevěděl, že hraje v obraně. Pozitivem naší hry byl fakt, že i přes řadu nepřesností, jsme soupeře drželi neustále pod tlakem a úspěšně napadali jejich rozehrávku. Také se mi líbilo zapojení obrany do rozehrávky, i když ve skutečném zápase budeme mít na rozehrávku méně klidu a prostoru.
Na závěr je třeba se zmínit o Jakubovi s Jardou, kteří nastoupili k utkání. Jarda se srdnatě byl v útoku a pár krát byl blízko vstřelení gólu. Na potencionánní posile Jakubovi byla cítit nervozita či nerozehranost. Mezi jeho největší přednosti patří rychlost a smysl pro kombinaci.

Fanda