Góly

gl3x Zelí,Alamar,Beny,

Valíme se dál

VŠSK MFF UK - Banana Chiquíta  4 : 5

V turnaji nás čekal zápas pravdy, jak s oblibou říkají hokejisté na MS. Zápas, který rozhoduje o úspěšnosti celého turnaje. Druhé místo v základní skupině, ale hlavně čtyři vítězství nás pozitivně naladili a do zápasu jsme vešli sebevědomě. Nevídaným způsobem jsme ovládli začátek zápasu a skoro by se chtělo říct, že jsme zápas rozhodli, ale...

Nejdříve jsme se sešli ve více méně osvědčené sestavě. O útok se mělo starat především trio hráčů: Zelí, Vašek a Alamar. Černou práci měli odvádět Líba s Benym a vzadu všechno jistil Karel s univerzálem Alamarem. Asi největším překvapením jsou výkony Líby, který si směle říká o pozvánku pro podzimní sezónu. Svým herním projevem se velmi blíží Kubovi a jeho naběhané kilometry jsou na hřišti znát.

Jak už jsem naznačil, prožili jsme snový úvod zápasu. Kombinace Zelího s Alamarem byli úžasné a často zakončované střelami z první. Během pár minut jsme vyhrávali 4:0. Nebáli jsme se kombinace, chodili jsme do narážeček a vše podpořili pohybem.

Bohužel soupeř dvěma góly ze standardních situací snížil a po změně stran po mých chybách se zápas zdramatizoval. Najednou bylo vyrovnáno 4:4. To už se na hřišti pohyboval i Tomáš, který naskočil do druhého poločasu. Naše tempo už polevilo, nedostávali jsme se tolik do jasných příležitostí, nedokázali jsme tolik držet míč a dovolili jsme, aby se hra vyrovnala. Jednu velkou šanci měl na kopačce Vašek. Po odražené střele, zamířil do odkryté brány, ale vracející se obránce na poslední chvíli míč vykopnul na roh. Naštěstí měl svůj den pan Střelec Zelí. Otočkou se zbavil obránce a potom utěšenou střelou ke vzdálenější tyči rozhodl zápas. Soupeř si ještě sice vypracoval některé šance, ale z nich už nezapršelo.

Můžeme se tak těšit na finálový večer, ve kterém se střetneme v mini skupině proti dvěma soupeřům o jeden ze tří memoriálových pohárů. Věříme, že ho nakonec pro sebe získáme. Forever Banana Chiquita