Omlékované Sojky vs. Sorry FC 0:3
Obrat z říše filmových snů

Banana Chiquíta - Vibromax 1985  5 : 2

Jiří Bartoška

Chiquita odehrála neuvěřitelně dramatický zápas, který jsme neváhali zařadit do filmové přehlídky v Karlových Varech do sekce nesoutěžních filmů. Zápletkou a infarktovým koncem zatím nemá tento snímek zde na festivalu konkurenci. Někteří filmový a fotbalový fanoušci prý ve frontách na lístky kolabovali a dokonce se strhla i rvačka, kterou musela řešit městská policie.

Diváci v hlavním divadelním sále mohli sledovat už předzápasové rozcvičení. Soupisku tentokrát zaplnilo rovných deset jmen. Pro dva hráče to byla premiéra ve žlutém dresu.

Banáni se podle očekávání pustili do svého soupeře a hned si vytvořili řadu gólových příležitostí. Do největších se dostával kanonýr Tomáš. Po jeho zakončeních to v sále jen zahučelo. Bohužel tentokrát nepotvrdil svou pověst zabijáka ve vápně. I Vibromax měl své příležitosti z brejku, které v prvním poločase naštěstí ještě neproměnil.

Poté nebe zaburácelo a na hlavy hráčů se spustil tropický liják. Kdo si myslel, že mokrý povrch bude Chiquitě vyhovovat, toho z omylu vyvedly louže na hřišti, které přesné přihrávky často přímo zastavovaly. Chiquita v dešti působila lehce bezradným dojmem a její hra připomínala házenou bez střelby.

Ve druhém poločase Chiquita vyrobila v obraně dvě hrubky a soupeř trestal. V očích fanynek v prvních řadách se v tu chvíli zaleskly slzy nebo skrývaly tvář v dlaních. Mnozí pouze kroutili hlavami a nevěřili. K úžasnému comebacku se Chiquita probudila, až v posledních pěti minutách. V tu chvíli bylo už po dešti a ani blesky nikoho už neohrožovaly. Nejdřív se zblízka trefil Beny po přihrávce Honzy, potom zavěsil v útoku aktivně bojující Karel a zápas otočil Mlky přízemní střelou k levé tyči. V tu chvíli se už všechny hořké slzy proměnily v slzy štěstí a v divadelním sále propuklo šílenství. To ostatně podpořili Mlky s Karlem dalšími trefami a zaokrouhlili konečné skóre na 5:2. Za zmínku stála určite ještě Tomášova střela, která orazítkovala tyč. Doufejme, že si góly šetří na další zápasy.

První utkání letního poháru tedy Chiquita zvládla a připsala si první dva body do své tabulky. V dalších zápasech to bude chtít trochu víc té přímočarosti a střelby mezi tyče. Tolik z filmového festivalu v Karlových varech.